Вчені пояснили, чому перед сном не можна дивитися телевізор Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2014 23:31 · Розділ: Краса і здоров'я

Багато хто любить дивитися фільми перед сном. А робити цього категорично не можна, твердять учені. Недавно вони провели спеціальне дослідження, в рамках якого з’ясували, чому фільми перед сном – це шкідливо.

За даними дослідження, проведеного Британською Асоціацією Хіропрактики, приблизно половина британців перед сном використовує гаджети.

При цьому шістдесят відсотків опитаних полюбляють дивитися телевізор, лежачи в ліжку, і з них вісімдесят відсотків проводять перед екраном телевізора не менше чотирьох годин.

Щоб вас не мучило безсоння, не дивіться телевізор перед сном (фото з сайту shkolazhizni.ru)
Щоб вас не мучило безсоння, не дивіться телевізор перед сном (фото з сайту shkolazhizni.ru)

А ось це вже дуже шкідлива штука. Справа в тому, що кілька годин, проведених в неприродному положенні без підтримки для хребта, можуть серйозно зашкодити нашому здоров'ю.

Як твердять учені, такий вид дозвілля дуже шкодить нашому організмові. По-перше, він сприяє порушенню постави і сну, призводячи до появи болю в спині та шиї.

Таблиця допоможе зрозуміти, коли вам краще спати (фото з сайту biboroda.livejournal.com)
Таблиця допоможе зрозуміти, коли вам краще спати (фото з сайту biboroda.livejournal.com)

Близько сорока восьми відсотків опитаних мають проблеми зі сном.

Ще експерти кажуть, що багато хто з опитаних використовує ноутбуки та мобільні телефони для того, щоб заснути. Але це, кажуть вони, лише погіршує ситуацію.

Таким чином, експерти рекомендують відмовитися від використання гаджетів у спальні, щоб у такий спосіб покращити якість сну та зберегти правильну поставу.

Якщо ж відмовитися від згубної звички несила, під спину слід підкладати подушку, а пристрій тримати на рівні очей.

До речі, це вже не перше дослідження, яке доводить, що сучасні технології неабияк шкодять хребту.

Так, смартфони, для прикладу, дуже збільшують навантаження на хребет. А коли ви нахиляєте голову вперед, об подивитися в комп’ютер чи ноутбук, зростає напруга в його шийному відділі. Це призводить до передчасного зносу або розриву хребетних дисків і дистрофії хребта, що може викликати необхідність серйозної операції.

Крім того, кажуть дослідники, використання гаджетів призводить до безсоння, оскільки синє світло, випромінюване гаджетом, впливає на мозкові центри, стимулюючи їх, від чого й виникає безсоння та погіршується якість сну.

Щоб сон був міцним і якісним, треба спати в повній темряві, виключивши світильники та гаджети, радять спеціалісти. А ще варто залишити повсякденні проблеми та негаразди за порогом спальні.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.