У Шотландії створили тканину з ароматом віскі Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2014 18:50 · Розділ: Нові технології

Спеціально для палких любителів віскі, які й дня не можуть прожити без улюбленого напою, але й алкоголіками ставати не хочуть, спеціалісти шотландського університету Геріот-Ватт (Heriot-Watt) створили спеціальну тканину, що пахне віскі. Інформація про те, що скоро в продаж надійде тканина із запахом віскі Johnie Walker, з’явилася на сторінках офіційного сайту навчального закладу.

Над створенням ароматного текстилю працювали співробітники університету разом із спеціалістами компанії Harris Tweed. Крім того, що тканина пахне віскі, вона ще й пофарбована у колір цього напою. Точніше, навіть не самого напою, а його інгредієнтів - ячменю та жита.

Розробкою дизайну та зовнішнього вигляду тканини займалися спеціалісти школи текстилю та дизайну (School of Textiles & Design), розташованої в Галашилсі. Текстиль просочений спеціальним ароматом Аква Альба (Aqua Alba), який відтворює запах віскі.

Як розповів менеджер з розвитку бізнесу університету Геріот-Ватт Джим Маквей (Jim McVee), спеціалісти навчального закладу ось уже кілька років поспіль працювали над створенням «розумного текстилю». Врешті-решт їхні старання увінчалися успіхом.

Щоб надати тканині відповідного запаху, вчені використовували мікрокапсульну технологію, яка вже раніше успішно зарекомендувала себе у вченому світі.

Шотландці створили тканину, що пахне, як віскі. Багатьом її аромат прийдеться до душі (фото з сайту lenta.ru)
Шотландці створили тканину, що пахне, як віскі. Багатьом її аромат прийдеться до душі (фото з сайту lenta.ru)

Попри те, що винахід тканини із запахом віскі виглядає,чесно кажучи, безглуздо і кумедно, глава підрозділу Harris Tweed, компанії, що безпосередньо займалася виробництвом тканини, колишній міністр торгівлі Великобританії на ім’я Брайан Уїлсон (Brian Wilson) думає по-іншому. Він вважає, що партнерська співпраця наукових інститутів та великих брендів працює на зміцнення шотландської економіки.

Інформації про те, де продаватиметься тканина, скільки вона коштуватиме та яке її практичне застосування, на даний час немає.

Якщо бути точнішим, то шотландські спеціалісти працювали над створенням «розумного текстилю», тому твід із запахом віскі - національного шотландського напою – стала першим етапом на шляху їхніх досліджень.

Ймовірно, скоро з’явиться тканина з запахом пива – у чеському виконанні, твід з ароматом бекону – це для США, або ж тканина з ароматом кави…


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.