В Шотландії виявлено неолітичний "собор" Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.08.2009 16:21 · Розділ: Цікаві факти

Археологічна експедиція, що працює на острові Мейнленд, найбільшому в Оркнійскому архіпелазі (північ Шотландії), оголосила про знахідку великої неолітичної культової споруди - "собору". Довжина кам'яного будинку становить 65 футів (19,5 метра), при цьому товщина стін досягає 16 футів (4,8 метра). Висота стін зараз становить 3 фути (90 сантиметрів), але в давнину вони були, звичайно, набагато вищими.

Збудований приблизно у третьому тисячолітті до нашої ери, "собор" розташований на мисі Бродгар (Ness of Brodgar). Навколо нього знайдено доріжку, що, можливо, служила лабіринтом, який треба було подолати, перш ніж наблизитися до "святого святих". Цікаво те, що загальний план приміщення має форму хреста. Всередині археологи знайшли кам'яні вироби - меблі та предмети мистецтва.

"Собор", - найбільша споруда такого роду на півночі Шотландії, - знаходиться між двома іншими знаменитими неолітичними пам'ятками Мейнленда: колом Бродгара і мегалітами Стеннеса (комплексом з різновидних великих каменів). Також недалеко знаходиться відоме неолітичне поселення Скара-Брей. Всі ці пам'ятники об'єднані в єдиний комплекс, який охороняється ЮНЕСКО.

В експедиції на мисі Бродгар беруть участь археологи з Оркнійского коледжу, університетів Кардіфу, Глазго і Абердіну, а також волонтери зі США та Європи.

Джерело bogoslov.ru


Інші новини розділу