В саду британської королеви ростуть галюциногенні гриби Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2014 21:03 · Розділ: Події у світі

Недавно літня британська королева Єлизавета ІІ неабияк здивувала громадськість – у її саду було знайдено… галюциногенні гриби. І про таку «подію» не могли не написати відомі на увесь світ таблоїди.

На сторінках The Daily Telegraph оповідається, як відомий телеведучий Алан Тітчмарш (Alan Titchmarsh), знімаючи на території офіційної королівської резиденції матеріал для фільму «Королівський сад» (його, до слова, мають демонструвати на британському телеканалі ITV двадцять п’ятого грудня), побачив, що росте на території королівського саду.

Тітчмарш, оглядаючи сад Букінгемського палацу, якраз бесідував з фахівцем у сфері екології професором Міком Кроулі (Mick Crawley. І коли він побачив, що в королівському саду ростуть мухомори, то поцікавився у експерта, чи такі гриби можна вважати їстівними. Кроулі відповів, що після того, як люди з’їдять такі гриби, вони почуваються дуже погано. Втім, деякі народи ці гриби споживають, оскільки вони володіють галюциногенними властивостями.

З екрану телевізора Тітчмарш порадив глядачам не експериментувати з мухоморами.

«Відомі випадки, коли в деяких культурах його їдять через галюциногенний ефект. Після цього люди відчувають себе дуже погано. Експериментувати з ними я б не радив, - сказав Кроулі, адже гриб містить отруту, яка навіть може призвести до смертельного результату.

А згодом прес-секретар королівського палацу, щоб уникнути пересудів та пліток, зазначив, що мухомори під час приготування їжі для членів королівської родини не використовуються і використовуватися не будуть.

Програма під назвою «Королівський сад» розповість глядачам про те, як розвивався і перетворювався сад Букінгемського палацу впродовж кількох століть. Крім того, в рамках телепередачі покажуть, як міняється сад в залежності від того, яка пора року надворі.

Більшість грибів, які належать до роду мухоморів, неїстівні або отруйні. А деякі з них володіють також галюциногенними властивостями.

При цьому є кілька видів мухоморів, які можна вживають в їжу. Серед них є сіро-рожевий мухомор або Мухомор Цезаря, який росте в країнах Середземномор'я та Південної Європи.

Як твердять експерти, нічого дивного в тому, що гриби виросли в королівському саду, немає: вони ростуть по цілій Британії, тож стовідстково виросли тут самі, а не були кимось спеціально посаджені.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/12/12/muhomor/

Інші новини розділу