У Норвегії знайшли перший різдвяний мультик Уолта Діснея, загублений раніше Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2014 16:30 · Розділ: Кіно

Цими днями у Норвегії було зроблено цінну знахідку – працівникам однієї місцевої бібліотеки вдалося відшукати перший різдвяний мультфільм Уолта Діснея, який до цього часу вважався загубленим.

Унікальну плівку було виявлено під час інвентаризації бібліотечного фонду в місті Му, розташованого в комуні Рана, що знаходиться на північ від Полярного кола.

«Спершу ми навіть не здогадувалися, що перед нами втрачений кінематографічний скарб», - пояснив охоронець архіву на ім’я Квал Соренссен. «Фільм записаний на двох погано маркованих плівках», - пояснює він.

Мультфільм називається «Порожні шкарпетки», знятий він у чорно-білому «форматі», а головний герой цієї роботи - персонаж на ім'я «Освальд, щасливий кролик» - згодом став прототипом знаменитого Міккі Мауса.

Кадр з мультфыльму Порожны шкарпетки (фото взято з сайту http://nvua.net/lifestyle/culture/pervyy-rozhdestvenskiy-multfilm-disneya-nayden-nedaleko-ot-severnogo-polyarnogo-kruga-24808.html)
Кадр з мультфыльму Порожны шкарпетки (фото взято з сайту http://nvua.net/lifestyle/culture/pervyy-rozhdestvenskiy-multfilm-disneya-nayden-nedaleko-ot-severnogo-polyarnogo-kruga-24808.html)

За словами представників компанії Disney, спершу довжина мультика складала п’ять хвилин тридцять секунд, але, за попередніми оцінками, від тридцяти до шістдесяти секунд запису не збереглися.

Це й справді неабияка знахідка, адже єдиний епізод різдвяного «Empty Socks», відомий публіці раніше, на даний час зберігається в Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Тривалість цього епізоду складала всього двадцять п’ять секунд.

Порадившись між собою, керівництво Національної бібліотеки Норвегії вирішило передати цінну знахідку компанії Disney. Щоправда, не оригінал, а його цифрову копію – сама ж плівка залишиться в норвезькій бібліотеці.

За даними The Huffington Post, мультфільм, скоріше за все, належав приватній особі, а вже згодом його передали Норвезькому інституту кіно, після чого він, згідно з припущеннями, і потрапив до архівів бібліотеки.

За словами архіваріуса бібліотеки, з самого початку знахідку прийняли за кадри з мультфільму, головним героєм якого є кіт Фелікс. Але трохи пізніше знавець мультиплікації Девід Герштейн висунув припущення, що ця стрічка може бути часиною колекції Disney, яка вважалася назавжди втраченою.

Згодом його припущення таки підтвердилися. Коли мультфільм покажуть публіці та чи покажуть взагалі, не повідомляється. Не уточнюється також, в якому році було знято мультфільм.

Джерело: http://www.infox.ru/afisha/cinema/2014/12/12/V_Norvyegii_naydyen_.phtml

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.