Про переваги ароматерапії відомо навіть птахам Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.08.2009 15:46 · Розділ: Природа

Орнітологами з французького Національного центру наукових досліджень та Університету Тулузи вважають, що синиці використовують певні рослини для дезінфекції своїх гнізд. Таке припущення було здійснено, коли вчені виявили, що птахи вистилають гнізда ароматичними рослинами, такими як м'ята, лаванда і карі, які вбивають бактерій. Таким чином синиці створюють пташенятах більш стерильні умови існування, що дозволяє їм швидше рости і підвищує їх шанси на виживання.

За словами вчених, синиці дуже прискіпливо ставляться до підбору рослин для знезараження гнізда. Крім того, у кожної особини є власні пристрасті: синиці, що мешкають на території, де багато лаванди, воліють вистилають гнізда м'ятою, за якою їм доводиться літати досить далеко.

Ароматерапію застосовують і самці шпаків - щоправда, в інших цілях: ароматичними рослинами вони прикрашають гнізда, щоб привабити самок. Але як тільки самка відкладає яйця, вони перестають озеленювати свої оселі.

Пояснити, як формуються такі особливості поведінки пернатих і яким чином вони передають з покоління в покоління знання про «правильні» рослини, орнітологи поки не можуть.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу