Цей злополучний місячний прапор Автор: kseniya_www · Опубліковано: 10.12.2014 15:30 · Розділ: Цікаві факти

Є певна категорія новин, котрі такими залишаться назавжди. Можуть пройти століття чи десятиліття, а вони не втрачатимуть своєї цікавості. Деякі з них навпаки, будуть обростати новими версіями, які будуть висувати ентузіасти, пропонуючи щоразу свою інтерпретацію тих чи інших подій. В цю категорію може потрапити будь-яка інформація, навіть новости Харькова. Ось, скажімо, знаменита експедиція американців на Місяць в рамках програми «Аполлон».


Фактично відразу після гонорової установки прапора на супутнику Землі і першого кроку по його поверхні людини, виникла гіпотеза, що, насправді, жодного космічного польоту взагалі не було. А всі фільми і фотографії, що пред`явило людству НАСА, насправді звичайнісінька містифікація. Все ніби-то було знято в павільйонах агентства, а насправді ніхто і нікуди не літав. Такий скептицизм навіть дістав назву «місячної змови». Причому, ця теорія виринає на світ все знову і знову, стаючи таким чином своєрідною новиною. Варто відзначити, що чимало «фанатиків» займаються спростуванням такої версії розвитку реальних подій, приводячи свої численні контраргументи. Все давно перейшло в площину індивідуальної віри і особистих уподобань.

Особливим каменем спотикання в цій вічній суперечці є американський прапор. Мовляв, він на кіноплівці трохи колихається, що просто неможливо. На Місяці, як відомо, повітря нема, а отже не може бути вітру, - кажуть прихильники «місячної змови». Це не що інше, як залишкові коливання, котрі виникли після встановлення прапора, - перечать їм супротивники. Але в історії національного прапора США, котрий був/не був на Місяці, є ще один цікавий аспект.

У простих громадян і не тільки, відразу виникло питання: А хто, власне, виробник цього полотнища? Як не як, а для такої грандіозної події мав бути виготовлений особливий стяг. Виробники цього виду продукції також були зацікавлені дізнатися, чий саме прапор встановлено на Місяці. Це ж який рекламний бонус. Але НАСА в своєму прес-релізі, яке вийшло 3 липня 1969 року, якось невиразно і невпевнено розповідало про його походження. Щось на кшталт того, що купили його десь в околицях Хьюстона, етикетки відразу зрізали, тому встановити компанію-виробника практично нереально.

Проте, все до банальності просто. Є свідчення, що якось три секретарки після обіду вернулися на робоче місце з трьома нейлоновими прапорами. Жіночки особливо не мордувалися над вирішенням такої відповідальної задачі, а придбали знамена в… найближчих супермаркетах. Зате достовірно відомо, що магазини належать до торгової мережі Sears.


Інші новини розділу