В США збудують "плаваюче місто" Автор: Lesly · Опубліковано: 17.08.2009 12:26 · Розділ: Цікаві факти

В Новому Орлеані (США) на березі річки Міссісіпі, по сусідству з Центральним діловим районом (Central Business District), розташується плаваюче місто яке вже отримало назву "архітектурно екологічне середовище Нового Орлеану" (NOAH). Крім житлових приміщень тут розмістяться школи, комерційні заклади, готелі, казино, лікарні, заклади для культурного відпочинку, сади тощо. Енергію для підтримання життєдіяльності конструкції постачатимуть сонячні батареї та водні турбіни.

Фото взяте з сайту yankodesign.com
Фото взяте з сайту yankodesign.com

При розробці проекту відбудови міста, перед архітекторами постало справді складне завдання. Річ в тому, що місто збудоване на або нижче рівня моря, внаслідок чого, воно часто страждає від повеней та штормових припливів. Намул та глина, що є основними складниками місцевого ґрунту, надзвичайно ускладнюють будівництво великих конструкцій. Крім того, значних руйнувань Новому Орлеану завдають постійні сильні вітри. Команда дизайнерів поставила собі за мету подолати всі ці перешкоди, створивши "місто на плаваючій платформі".

Таке рішення передбачає створення басейну розмірами 365 м в діаметрі та глибиною близько 75 м, де буде плавати фундамент-платформа міста-будинку (висота підводної частини міста складатиме близько 55 м). Спеціальна технологія забезпечуватиме підтримання однакового рівня води в рукотворному басейні та в річці.

Трикутна форма будівлі, яка складатиметься з 3 окремих веж з’єднаних між собою вгорі, розрахована на те, щоб вітер міг безперешкодно проходити через неї в будь-якому напрямку, зустрічаючи мінімум супротиву від конструкції.

Переміщуватися в межах плаваючого міста, загальна висота якого складе 365 м, можна буде тільки пішки або за допомогою спеціальних електричних вертикальних та горизонтальних ліній транспортного зв’язку.

За попередніми оцінками, щоб звести подібне диво, будівельникам та інженерам знадобиться 10 років. Пришвидшивши темпи роботи, можна закінчити будівництво міста через 6 років.

Джерело: yankodesign.com


Інші новини розділу