Університет в Китаї ввів обмеження на час, проведений за комп'ютером Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2014 22:55 · Розділ: Суспільство

Стурбоване дедалі зростаючою проблемою комп’ютерної залежності керівництво одного китайського університету вирішило обмежити час перебування своїх студентів за комп’ютерами. Тож студенти, які навчаються і хочуть навчатися в стінах закладу не мають права проводити за комп’ютером більше п’яти годин на день – це в будні дні. А у вихідні час перебування за гаджетом обмежено до дванадцяти годин.

Щоб хитрі студенти не порушували заборону, на комп’ютери та гаджети кожного з них встановлюватимуть спеціальну програму, яка й стежитиме за тим, скільки студенти часу проводять у мережі. Обмеження не розповсюджуватимуться на тих студентів, які просто-на-просто не приноситимуть ноутбуки з собою в навчальний заклад.

Якщо раптом хтось із перевіряючих дізнається, що програму-спостерігача було видалено з комп’ютера, студентові висунуть попередження, а програму на його гаджеті відновлять. Якщо ж горе-студент вирішить ще раз ослухатися керівництва, зігравши проти правил, комп’ютер у нього відберуть.

Поки що обмеження розповсюджуються на студентів тільки двох факультетів, але у недалекому майбутньому програма захопить і інших студентів закладу. Як каже керівництво навчальної установи, переважна більшість батьків студентів, що навчаються в університеті, зустріли ініціативу схвально. У такий спосіб адміністрація університету сподівається скоротити час перебування молодих людей за комп’ютером, спонукаючи їх до навчання, а не до виконання сторонніх справ під час лекцій.

До речі, трохи раніше у Китаї вийшла інша заборона, яка теж торкнулася Інтернету та його сервісів. Щоправда, ця заборона вийшла вже на урядовому рівні.

Прийнятий китайським урядом закон зобов'язує користувачів реєструватися в сервісах для миттєвого обміну повідомленнями під своїми справжніми іменами.

На даний час цей нормативний акт поширюється тільки на власників публічних облікових записів, до яких зараховують компанії, знаменитостей, засоби масової інформації тощо.

Та, ймовірно, зовсім скоро ця заборона торкнеться і рядових користувачів Мережі.

Нагадаємо, що у Китаї проблема з залежністю від гаджетів стоїть дуже гостро. Заради омріяного гаджета молоді люди готові на все: деякі продають свої органи, а деякі навіть власних дітей… Втім, розповсюдження задлежності спостерігається в цілому світі.

Джерело: http://www.imena.ua/blog/chinese-university-limits/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.