5 жестів для маніпуляції співрозмовником Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2014 14:55 · Розділ: Психологія

Щодня, щогодини і щохвилини нами маніпулюють. І ми навіть не здогадуємося, коли це відбувається.

Так, маніпулюють нами всі: від великих торгових центрів до наших близьких. Всюди – не побоїмося цього слова – знайдеться хтось такий, хто спонукатиме нас до певних дій за допомогою прихованих засобів.

До речі, різного роду психологічні маніпуляції можуть непогано допомогти нам у житті. Приміром, знання певних прийомів при створенні та оформленні сайтів дозволить збільшити кількість відвідувачів, підвищити конверсію і т.д. А замовивши создание сайтов здесь, можете бути певні, що його буде створено з урахуванням усіх психологічних тонкощів. І функціональних також.

Закручування лампочки (фото з сайту http://www.maximonline.ru/skills/lifehacking/_article/effective-gestures/
Закручування лампочки (фото з сайту http://www.maximonline.ru/skills/lifehacking/_article/effective-gestures/

Однак повернімося до маніпуляцій. Точнісінько так само, як маніпулюють нами, ми можемо маніпулювати іншими. А щоб робити це було легше, слід засвоїти кілька базових жестів.

Так, психологи Еліс Мей Вільямс та Ясмін Джонсон з лондонського Університету Голдсміт кажуть, що їм набагато легше заволодіти увагою студентів, якщо вони доповнюють свою бесіду певними жестами. Всього таких жестів є п’ять, і вони не лише допоможуть заволодіти увагою співрозмовника, але й вселять в його голову думку, що ваша точка зору є єдино вірною.

1. Жест №1: «Закручування лампочки». Робити його слід наступним чином: зігнути руку в лікті, піднявши кисть на рівні обличчя. Тоді уявіть, ніби ви вкручуєте крихкий предмет в уявну стелю. Цей жест допоможе звернути увагу співрозмовника на дрібні, але вагомі деталі.

2. Жест №2: «Італійський офіціант». Його слід робити так: зберіть пальці руки в пучок десь на рівні підборіддя, і цим пучком «вистрілюйте» в співрозмовника, розкриваючи долоню, якраз у момент, коли промовляєте головний аргумент.

Цей жест чудово підійде у ситуаціях, коли вам потрібно просунути якусь точку зору. А для підвищення ефективності можна використовувати ще й руку. Для більшого ефекту можна включити не тільки кисть, але й руку.

3. «Повелитель хвиль». Обидві руки витягніть вперед і під час розмови повільно малюйте ними хвилі, рухаючись зверху донизу. Його доцільно використовувати, коли ви пояснюєте складні, комплексні, багаторівневі речі.

4. «Насадження ідей». Уявіть, ніби ви складеними в пучок пальцями дістаєте з пухкої землі паростки. «Дістаньте» цю ідею з землі і обережно підніміть на рівень грудей співрозмовника. Цей жест прекрасно підійде в ситуаціях, коли ви представляєте слухачам нові факти. У верхній точці руху руки долоню можна розкрити.

5. «Ляпас долоні». Одну руку слід повернути долонею вверх, і дзвінко ляснути по ній тильною стороною іншої долоні. Цю маніпуляцію можна проробити кілька разів поспіль. Використовуйте цей жест тоді, коли ваші аргументи з першого разу співрозмовник не прийняв.


Інші новини розділу