Коли уявне стає реальним Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.12.2014 21:08 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми любимо пофантазувати. Чи не кожен будував в своїй уяві власний будиночок, ремонтував якусь річ або навіть писав книгу чи картину. Але в реальному житті до цього руки ніяк не доходили, а вимріяне таким і залишалося. Одне діло, установка магнита на счетчик, яке зводиться всього на всього до його покупки, хай навіть через той же Інтернет, інша річ – якийсь глобальний проект.

Але є певні сфери життя, де думка має цілком матеріальну силу, якій підвладні такі втілення, про які більшість навіть не здогадується.

Іноземні вчені інколи проводять такі дослідження, до яких простій людині аж ніяк не додуматися. Ні з того, ні з сього, вчені з Гарвардської медичної школи взялися за навчання людей гри на фортепіано. Вони набрали дві групи добровольців, які виявили бажання взяти участь в незвичному експерименті. Одна половина освоювала конкретний музикальний інструмент, друга - грала на ньому лише подумки, як сказали би сьогодні, віртуально. На подив учених, результати в обидвох групах були майже однакові, принаймні, учні, які використовували лише свою уяву, продемонстрували цілком пристойні досягнення.

Не менш цікавий дослід провели учені з Клівленда в 2004 році. Вони завдалися собі метою з`ясувати, яким чином уявні вправи можуть реально вплинути на фізичний стан людей. Можливо, їх спонукала на це китайська практика, де така форма навчання бойовим мистецтвам є складовою всього процесу. Експеримент був проведений за всіма правила науки. Вони набрали три групи людей. Як правило, в таких дослідженнях люблять брати участь студенти, які не проти заробити зайву копійчину. Одні піддослідні мусили щодня тренувати пальці рук, другі – робили це лише в своїх фантазіях, треті – взагалі байдикували, були контрольною групою. Результати вийшли приголомшливі. У тих, хто «качався» реально, сила пальців зросла на 53%, а «віртуально» - на 35%.

Ідеальні висновки для лінтюхів, які тепер, лежачи на дивані, можуть стверджувати, що займаються спортом.


Інші новини розділу