Японське коріння «традиційного американського печива», яке вважають китайським Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.12.2014 21:04 · Розділ: Цікаві факти

Напевно, не існує в світі людини, яка бодай раз у житті не намагалася зазирнути у своє майбутнє. Хтось для цього скористався послугами «фахових» ворожок, а хтось інший міг спробувати свої сили і самостійно, вживши ту чи іншу методику. Але недаремно ж кажуть, що бійтеся своїх мрій, бо вони можуть і збутися. Інколи ліпше не знати всю правду, була вона в минулому чи очікує на людину в майбутньому. В подібній ситуації опинились сестри Медді і Тейлор, про що розповідає фильм Прогулка по солнечному свету, коли минуле могло зруйнувати їхню по-справжньому сестринську дружбу.

Самим безпечним і в чомусь навіть дотепним можна вважати ворожіння в печениках. Воно ні до чого не зобов'язує, а підняти настрій цілком здатне. Таке ванільне печиво, в яке вкладена невеличка записка з пророцтвом, афоризмом або просто якимось висловом, люблять подавати в китайських ресторанах США. Але, виявляється, до цього ворожіння китайці зовсім непричетні. Це суто винахід американського походження, який спритні ресторатори просто запозичили, щоб приваблювати до себе нових клієнтів. Такі передбачення стають останнім часом популярними і у нас, але практикуються, зазвичай, у сімейному колі.

Китайці «вкрали» ідею в американських ресторанах Сан-Франціско, де вони були поширені до 40-их років минулого століття, і тільки в них. Недаремно вони так і називаються «Традиційне американське печиво».

Насправді, ця традиція поширена в японських синтоїстських храмах, але має дещо інший вигляд. Японці пишуть на трьох папірчиках побажання, а потім наосліп витягують одну з них. Таке ворожіння «омікудзе» прийняте тут здавна.

Цю традицію привіз в Сан-Франціско в 19 столітті Макото Хагівара, коли переїхав з Японії жити в Каліфорнію. Він для різноманітності і став запікати придумані ним «омікудзи» в печеники, що сподобалося відвідувачам. З часом вони поширилися у всьому місті, а тепер – і у світі. Лише в самому Китаї про них нічого не знають.


Інші новини розділу