Дитяче рабство в Швейцарії існувало до 1970-их років Автор: kseniya_www · Опубліковано: 07.12.2014 21:02 · Розділ: Цікаві факти

Такого ганебного явища, як рабство, людство позбулося не відразу. Навіть в Сполучених Штатах Америки, які нині вважаються оплотом демократії і самим палким борцем за права людини, воно було відмінено аж в 1865 році, на чотири роки пізніше, ніж навіть в царській Росії. Вважається, що Європа одна із перших заборонила його. Але мало хто знає, що в своїй неофіційній формі в квітучій і заможній Швейцарії ще до 1970-их років існувало дитяче «рабство». Це тепер можна Forge of Empires скачать торрент і спокійно будувати собі свою власну історію. А тодішнім дітям доводилося нелегко.

Для позначення дітей, котрі мали такий соціальний статус, навіть був спеціальний термін - Verdingkinder, що перекладається як «контрактні діти» або «кабальні діти». Переслідуючи шляхетну мету, допомогти дітям з знедолених сімей, швейцарці фактично юридично закріпили такий вид їхньої експлуатації. На цілком законних підставах дитину могли забрати з бідної чи багатодітної сім'ї і передати, начебто на виховання, в іншу. Це могло трапитися і в тому випадку, коли жінка розводилася з чоловіком або коли хтось із батьків мав серед своїх предків циган.

Вердінгкіндери були фактично безправні, а ними ніхто особливо не переймався. Їх використовували просто як безкоштовну робочу силу і часто вони мусили виконувати важку роботу. Над ними знущалися як фізично,так і морально.

Про масштаби і розмах такого явища розповів у своєму дослідженні швейцарський історик Марко Леуенбергер. Він підрахував, що в 30-их роках минулого століття їх було приблизно 35 тисяч, а якщо рахувати за 50 років, з 1920 до 1970, то не менше ста тисяч.

Більше того, існували навіть спеціалізовані торговиці, на яких фермери купували собі вердінгкіндерів. Підраховано, що п'яту частину всіх сільськогосподарських робіт в деяких кантонах виконували діти-раби.

Лише минулого 2013 року уряд Швейцарії офіційно вибачився перед тими, хто ще дожив до наших днів, проте, про якусь моральну компенсацію мова навіть не йде.


Інші новини розділу