Вчені винайшли "плащ" в часі, який змушує зникати події Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2014 19:34 · Розділ: Нові технології

Плащ-невидимка
Плащ-невидимка

Вчені вже давненько намагаються створити плащ-невидимку, який би міг приховувати об'єкти. Але науковці з університету Пердью вирішили, що цього замало – що там предмети - вони надумали змусити зникати цілі явища.

Головна різниця створеного ними плаща – в принципі дії. Якщо плащі-невидимки традиційного спрямування приховують предмети з поля зору, то створений вченими плащ здатен приховувати ці предмети з часом.

Щоб таке стало можливим, вчені використовували двочастотні лазери, які посилали фотони на волокно. Один з цих лазерів вони налаштували таким чином, щоб він замасковував інший. Таким чином, з іншого лазера вони могли отримувати інформацію тільки в тому випадку, якщо знали про його існування.

«Уявіть собі потік автомобілів, які їдуть на великій швидкості і зрідка гальмують на коротких проміжках дороги, щоб пропустити пішоходів. Коли ці автомобілі пригальмовують, дозволяючи людям пройти, а потім знову прискорюються та вливаються в загальний потік, то ніхто й не скаже, що був якийсь розрив - присутність пішоходів практично непомітна. Те ж саме відбувається з фотонами - на їхньому шляху є прогалини, в яких можна надійно ховати інформацію».

Вчені говорять, що це далеко не перший експеримент, спрямований на приховування подій в потоці часу. Однак це вперше вченим вдалося витягти приховану інформацію на поверхню – в попередній експериментах дані вдавалося ховати настільки добре, що потім виявити їх вже було неможливо.

Тепер експерти кажуть, що метод приховування інформації в часі можна буде використовувати для зв'язку та передачі зашифрованих повідомлень. Справжня знахідка для шпіонів та спецслужб, хоча,виявляється, не тільки...

Технологія виглядає багатообіцяюче, особливо у сенсі передачі шифрів та повідомлень. Самі винахідники технології говорять, що вона стане революційним кроком для зв’язку та передачі інформації: «З новим девайсом ми не лише зможемо запобігти потраплянню інформації в чужі руки, але й матимемо змогу спілкуватися», - пояснює один з учених, Джозеф Люкенс. «Для однієї людини повідомлення не нестиме абсолютно ніякої інформації, тоді як інша може побачити в ньому все».

Що ж стосується плаща-невидимки для приховування предметів, то свго роду варіант такого плаща вченим-японцям вдалося створити вже декілька років тому. Зробити нас невидимими повністю він не зможе, але все одно виглядає цікаво.

Джерело: http://newsone.ws/technology/uchenye-izobreli-plasch-vo-vremeni-kotoryy-zastavlyaet-ischezat-sobytiy

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.