В Японії збудують підводне місто Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2014 16:37 · Розділ: Нові технології

Заселивши наземний простір, людство вирішило рухатися далі. Вченим надокучило розгадувати земні таємниці, і вони подалися на пошуки чогось куди цікавішого.

Наприклад, задались питанням, чи є життя на Марсі, і якщо нема, то як його там організувати. А інші, навпаки, замість того, щоб покинути Землю та податися в космічні простори, вирішили заглибитися всередину нашої планети – приміром, освоїти океанічні глибини.

Так, стало відомо, що вже зовсім скоро в Японії збудують ціле підводне місто. За втілення незвичайного проекту в життя візьметься найстаріша японська будівельна компанія під назвою Shimizu Corporation – у такий спосіб забудовники сподіваються вирішити проблему дефіциту територій.

В підводному місті зможе заселитися до п’яти тисяч мешканців.

Що ж собою являє проект Ocean Spiral? Це гігантська сфера, діаметр якої складає півкілометра, занурена під воду. Власне, всередині цієї сфери і розташовуватиметься місто.

Як кажуть автори ідеї, на сьогоднішній день технологій, що допомогли б втілити даний проект в життя, не існує. На реалізацію цього проекту піде велика кількість композитних матеріалів, які б могли витримати глибоководний тиск.

Тим не менше, протягом п’ятнадцяти років автори ідеї сподіваються втілити її в життя.

Масатакі Ногучі, прес-секретар корпорації Shimizu, відзначив, що будівництво Ocean Spiral триватиме близько п’яти років, але воно вимагає чималих інвестицій. На реалізацію проекту потрібно роздобути суму в розмірі двадцяти шести мільярдів доларів.

В розробці проекту брали участь спеціалісти Токійського університету, співробітники Японського агентства морських геологічних наук і рибогосподарських відомства уряду Японії.

Втім, місто Ocean Spiral не буде містом у звичному сенсі цього слова. Тут не буде тисяч мешканці, які поспішатимуть на роботу, не буде громадського транспорту. Але це містечко виконуватиме наукову та промислову функції.

Тут планують розмістити науково-дослідний центр та установку з видобутку корисних копалин з морського дна.

Сама сфера з дном з'єднуватиметься за допомогою спеціального спіралеподібного ліфта завдовжки в п’ятнадцять кілометрів. При цьому ліфт занурюватиметься на глибину всього в чотири кілометри, але, як твердять розробники, саме така конструкція ліфта є найбільш ефективною для підняття вантажів з великих глибин.

А навколо гігантської порожнистої кулі розташовуватимуться ферми для розведення найрізноманітніших видів риб.

Втім, всередині сфери житло все-таки буде – очевидно, для співробітників місцевої інфраструктури. Тут навіть обладнають зони відпочинку та відкриють кілька ресторанчиків.

Ocean Spiral повинен стати автономним комплексом, що генеруватиме електроенергію за рахунок різниці температур води на різних глибинах Ще він використовуватиме силу морської течії.

Джерело: http://realty.newsru.com/article/26nov2014/osean

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.