Чому в літаках вимикають мобільні Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2014 12:30 · Розділ: Наука

Фото з www.mobiledevice.ru
Фото з www.mobiledevice.ru

Якщо ви коли-небудь літали літаком, то знаєте, що в салоні літального апарату, коли літак піднімається у повітря та летить, користуватися мобільними пристроями не можна. Так, як тільки все готове до відльоту, стюардеса просить пасажирів вимкнути мобільні пристрої. Але далеко не всі готові дотримуватися вказівки – як показують дані нового дослідження, сорок відсотків пасажирів не вимикає мобілки під час польоту, а лише засовує їх якомога глибше у кишені.

В результаті чергового дослідження виявилося, що четверо з десяти пасажирів не вимикають свої гаджети під час польоту. А знаменитий актор Алек Болдуін навіть вирішив обуритися в соціальних мережах – його неабияк розлютила вимога вимкнути улюблену онлайн-гру під час перельоту з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк.

Справді, на використання гаджетів в польоті існують певні заборони, і вони в цілому світі практично однакові. Згідно з правилами, на висоті до трьох тисяч метрів використання портативних електронних приладів заборонено взагалі. Якщо літак піднявся на висоту понад три кілометри, пасажири можуть слухати музичний плеєр, однак телефони все одно вмикати не можна.

Такі правила мають обґрунтований підтекст: сигнали, що видаються мобільними пристроями, можна сплутати з сигналами, що відправляються пілотові диспетчерами або ж бортовою технікою.

Як твердять експерти, подавати відповідні сигнали можуть не лише телефони та смартфони, але й айподи та ноутбуки – словом, усі гаджети, що випромінюють радіохвилі і цим самим можуть порушити роботу радарів.
Попри всі ці заборони до цього часу ще не було зафіксовано жодної аварії літака, викликаної використанням пасажирами мобільних. Однак і повністю заперечувати ризики вчені не наважуються.

Підтвердженням того, що ризик все-таки існує, може послужити випадок, що стався у США. Безпосередньо перед зльотом літака пілот помітив, що бортовий компас не працює. Тоді він попросив пасажирів ще раз перевірити, чи всі вимкнули мобільні, компас знову запрацював у нормальному режимі.

Щоб піти назустріч пасажирам, деякі компанії встановлюють в літаках спеціальне обладнання, яке дозволяє використовувати гаджети, однак не на повну потужність. Така система дозволяє використовувати девайси на висоті, але не під час зльоту чи посадки.

Деякі компанії кажуть, що у випадку, якщо пасажири ігноруватимуть заборони, вони взагалі заборонять проносити на борт літака подібні пристрої.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.