А колись були чумаки… Автор: kseniya_www · Опубліковано: 01.12.2014 12:49 · Розділ: Життя

Ми деколи навіть того не усвідомлюємо, але з часом навколо нас щезають ті чи інші професії. Начебто, нічого дивного, але процес у більшості своїй, незворотній. Хоча, хто знає, як повернеться історія… Може, з часом доведеться повертатися до своїх основ, особливо тепер, коли на носі, в прямому розумінні цього слова, висить енергетична криза. Тоді навіть не допоможе замовити дипломну, бо вона вже нікому не буде потрібна.

Самою цікавою забутою професією, яку знає чи не кожен школяр, можна вважати чумаків. Вони долали тисячі кілометрів, лише щоб доставити кілька сот пудів солі з південних морів. Сіль тоді цінувалася на вагу золота, і в супермаркетах, яких тоді не існувало, її неможливо було би купити.

Мало хто знає, що чумаки воліли робити вози самостійно. Це вважалося особливим шиком. Матеріалом, з якого чумаки виготовляли свої вози, було дерево твердих порід – ясінь, дуб, граб і в крайньому випадку – сосна. При чому, для кожної деталі могли і використовувалися різні сорти дерева. Але, зазвичай, чумаки купували вже готові вози, бо так вони були дешевші. Таким чином, виходив віз різної вагоємкості – від 960 кілограм до 1920.

Особливою турботою для чумаків були воли. Вони були для них як діти рідні, тому за ними доглядали особливо ретельно. Що лише для них не робили… Волів мили, після чого натирали соломою, щоб шерсть їхня блищала і була кучерявою. Особливою турботою для чумаків були роги волів. Вони їх чистили склом, а особливо гонорові навіть покривали позолотою. На шию тваринам вішали дерев'яні бубонці.


Якщо спробувати знайти сьогоднішній еквівалент професії чумака, то найкраще на цю вакансію вписався би звичайний далекобійний.Всі критерії одні і ті самі: далека дорога, перевозить багато вантажу і місяцями не буває вдома. Так само, як і сьогоднішній перевізник, чумак, в разі необхідності міг сам собі поремонтувати воза, мусив сам собі зготувати їсти (тоді не було придорожніх кафе), нагодувати волів (це вам не заправка). Єдине, що їх єднає, це далека дорога і всі ті небезпеки, яка вона таїть.

Професія чумаків відійшла в минуле і видобуванням солі тепер займаються промислові підприємства, а тому ця професія відійшла в минуле. З часом були загублені багато професій, а не лише чумаки. Вони свого часу виконували дуже важливу функцію – постачали людям сіль. Хоча їхня робота була непростою, вони виконували її справно, а тому в будь-якій господі завжди була на столі сіль.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.