У Фінляндії словом року вибрали словосполучення "сир Путіна" Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2014 09:02 · Розділ: Події у світі

Недавно у Фінляндії читачі однієї телерадіомовної компанії - фінської Yle - вибрали слово року. Після підбиття підсумків голосування з’ясувалося, що це слово – це Putin-juusto, що перекладається як «сир Путіна», повідомляється на сайті компанії.

Саме це словосполучення назбирало майже половину голосів - сорок сім відсотків. А з’явилося воно після того, як Москва ввела продовольче ембарго у відповідь на санкції, введені Заходом. Читачі вирішили, що саме словосполучення «сир Путіна» найкращим чином передає всю атмосферу року, що минає.

Співробітники телерадіомовної корпорації Yle зазначають, що після того, як Росія ввела заборону на ввіз товарів з Євосоюзу, на прилавках фінських магазинів сир компанії Valio, який повинен був потрапити на прилавки магазинів сусідньої Росії. В результат сир стали називати «сиром Путіна», а що він коштував недорого, він і почав користуватися неабиякою популярністю серед місцевого населення.

Втім, дослідник Карі Котілайнен, лінгвіст за спеціалізацією, не вірить в те, що поняття Putin-juusto закріпиться у мові надовго: «Навряд чи про «путінський сир» говоритимуть рік потому. Явище і слово, що з нього народилося, відображають актуальну атмосферу, тому це непоганий вибір для слова року», - пояснив він.

У повідомленні Yle є ще й інші поняття, які були кандидатами на «Слово року». Серед них були такі слова, як «путінізм», «сепаратист», «російський троль», а також nyhtöpossu (тушкована до м'якості свинина, волокна якої легко відокремлюються один від одного), viskigate (скандал, що розгорівся через заборону на використання слова «віскі» під час організації алкогольної ярмарки) та слово «ебола».

Нагадаємо, що наприкінці літа цього року у відповідь на санкції Заходу Москва ввела заборону на ввіз на територію Росії низки продовольчих товарів, серед яких і молочна продукція з країн Євросоюзу, США, Канади, Австралії та Норвегії. Ембарго введене терміном на один рік.

Досить сильно від російських санкцій постраждала компанія Valio, адже близько двадцяти відсотків її обороту – це, власне, ринки Росії. Призначений для Росії товар почали продавати по нижчих цінах – три-чотири євро за дев’ятсот грамів, в той час як до подорожчання він коштував сім-вісім євро за упаковку такого ж розміру. Що не могло не сподобатияс мешканцям Фінляндії, які почали масово скуповувтаи сир за нижчою ціною.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/11/28/finlandlovesputin/

Інші новини розділу