На зоряному небосхилі виявлено радіотуманності Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.08.2009 15:13 · Розділ: Наука

Загадку космічної туманності вчені даремно намагаються розгадати ще з часів Галілео Галілея. А нещодавно, австралійськими астрономами було виявлено новий клас космічних об'єктів, що одержали назву "супер планетна туманність".

Взагалі, планетарні туманності являють собою резервуари газу та пилу, викинуті зірками на кінцевій стадії еволюції. Як правило, планетарні туманності утворюються поблизу зірок, менших, ніж наше Сонце. Ці туманності, як такі, не пов'язані з планетами, а свою назву вони отримали внаслідок того, що ведучи спостереження за допомогою ранніх недосконалих телескопів, астрономи вважали їх величезними газоподібними планетами.

Зараз група австралійських астрономів спільно з колегами із США ідентифікувала нові космічні об'єкти в Магеланових хмарах. Вчені виявили принаймні 15 об'єктів, видимих в радіоспектрографі. Раніше, на цій же ділянці небесного простору, в оптичному діапазоні дослідники помітили досить великі планетарні туманності. Тепер же стало очевидно, що ці туманності випромінюють радіохвилі. Астрономи вважають, що нові об'єкти слід класифікувати як окремі космічні тіла зі своєю назвою.

Фото взяте з сайту physorg.com
Фото взяте з сайту physorg.com

Спостереження довели, як вважають науковці, що планетарні туманності можуть утворюватися навколо середніх і малих зірок, але ці зірки обов'язково повинні бути надзвичайно важкими, з великою атомною масою елементів. "Супер планетарні туманності" зафіксовані як раз поблизу таких важких зірок.

На думку американських дослідників, наявність подібних "супер планетарних туманностей" дозволяє частково пояснити проблему недостатньої маси Всесвіту. За попередніми даними, маса "супер-туманності" становить від 1 до 8 мас самої зірки. Звичайні туманності важать не більше 2-3 зірок, а деякі з них мають масу не більше 0,3 маси зірки.

Джерело mignews.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.