Вчені довели, що машинальне малювання на папері сприяє генерації нових ідей Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2014 14:28 · Розділ: Наука

Недавно вчені після низки чергових досліджень довели, що машинальне малювання на лекціях допомагає краще засвоювати нові ідеї та запам'ятовувати нову інформацію.

Результати одного цікавого експерименту були опубліковані ще в 2009-му році в журналі Applied Cognitive Psychology. В рамках цього експерименту групі піддослідних запропонували прослухати довгий список імен, дозволивши одним малювати на папері, а іншим ні. Учасники першої групи в цілому запам’ятали на двадцять дев’ять відсотків більше імен, ніж ті, хто не робив ніяких позначок.

І ці результати підтвердилися зізнаннями багатьох людей, представників різних професій.

Наприклад, генеральний директор консалтингової компанії Green Street Юна Скоблікова зізналася, що часто малює саме тоді, коли розмовляє по телефону. Фактично, своїми лініями і кружечками вона доповнює той візуальний контакт, якого не вистачає під час телефонної розмови. Її рука, автоматично слідуючи розмові, допомагає в кінцевому результаті приймати рішення.

Власне, ці малюнки особливо допомагають тим людям, для яких характерне сенсорне сприйняття дійсності, які сприймають світ через образи, дотик та відчуття, пояснює психолог Лія Кіневська.

Кожен з таких машинальних значків має своє значення. Якщо після бесіди чи слів співрозмовника на папері залишається квадрат - це може означати, що ви не згодні зі словами співрозмовника, кружечок означає зацикленість на певній думці, квітка є виразником позитивних емоцій.

Малювання на лекціях сприяє кращому запам'ятовуванню
Малювання на лекціях сприяє кращому запам'ятовуванню

Саманта Вілсон, шкільна учителька, зізнається, що полюбляє на уроках розмальовувати листи – це допомагає їй зняти нервову напругу та впоратися з нудьгою. «Може видатися, ніби я відключаюся, та насправді я подумки зосереджуюсь, надаю закінчену форму власним ідеям», - розповідає Вілсон. До речі, саме таке машинальне малювання свого часу допомогло їй вибрати тему для дипломної роботи. Тож якщо ви відчуваєте труднощі з вибором теми, спробуйте помалювати – ймовірно, ваш малюнок стане кодом до розгадування підсвідомості чи появи нової ідеї. Та якщо тема вже вибрана, а до неї душа не лежить, можете заказать дипломную у спеціалістів, віддавши свої ресурси іншим ідеям.

А ось Джесс Принц, що працює викладачем філософії в одному з університетів Нью-Йорка, говорить, що полюбляє малювати людські голови в різних ракурсах. Згодом, розглядаючи ці малюнки, зроблені на конференціях, він згадує почуту інформацію: «Вони допомагають згадати набагато більше. Це як листівка - мандрівник міг забути деталі своєї поїздки, але при погляді на зображення вони знову оживають».

Павло Буков, генеральний директор консалтингової компанії RQLab, помітив, що малюнки, які роблять клієнти під час розмов, можуть багато про них розповісти. Якщо людині неприємна якась тема, вона малюватиме на полях голки та гострокутні предмети, а місце розташування самого малюнка може чимало розповісти про самооцінку співрозмовника.

А ось іще один цікавий експеримент, проведений Габріелою Голдшмідт, викладачкою архітектури в інституті Техніон у Хайфі. Вона спостерігала за студентом, який ніяк не міг скласти проект дитячого садка. Не знаючи, що робити далі, він почав писати на аркуші власні підписи. А потім помітив, що вони лягли в проект дитсадка з трьох корпусів! Перемалювавши схему в збільшеному розмірі, він незабаром домігся потрібного результату.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.