5 ознак ідеального боса Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2014 13:33 · Розділ: Економіка

Переважна більшість офісних працівників незадоволена своїм начальством, і частенько між собою вони обговорюють запальних і вимогливих, а часом і відверто жорстоких та нелюдних босів. Втім, так само рідко можна знайти начальника, повністю задоволеного роботою своїх підлеглих. Тим більше, що вимог до них з кожним днем стає все більше.

Так, якщо колись знання англійської було перевагою при прийомі на роботу, то сьогодні це - обов’язкова вимога. А якщо ти, для прикладу, бухгалтер, і хочеш отримувати гарну зарплату, будь ласка, покажи сертифікат про закінчення курсів SAP, адже чимало престижних компаній навіть дивитися не хочуть в бік співробітників, хто не знайомий з тим, що таке SAP. Більше того, буває так, нашел вроде здесь хороший курс SAPа, але і цього недостатньо: адже крім розуміння потрібне ще й офіційне підтвердження того, що ви володієте необхідними знаннями. Словом, вимог до тих, хто шукає гарну роботу, чимало. І навіть якщо ви їм відповідатимете, далеко не завжди ваше начальство буде вами задоволене.

Проте є й ідеальні начальники. І, можливо, ваш шеф, попри всі свої недоліки та слабкості, до них і належить. Тож ваш бос ідеальний якщо:

1. Він цікавиться вашою думкою. Мало кому сподобається бути сліпим рабом свого шефа. І навіть наказ з досить розумним підтекстом, прийнятий ним самим, може сприйматися куди гірше дурнуватого рішення, в прийнятті якого брали участь всі працівники. Та й сам співробітник куди охочіше кинеться досягати мети, яку клав перед собою сам, а не суті якої не розуміє взагалі. Тому ідеальний начальник завжди запитує думки своїх підлеглих, своєю поведінкою показуючи, що думка кожного з них важлива для компанії.

2. Ділиться інформацією зі своїми підлеглими. Він розуміє, що людей страхає невідомість, і цей страх не дає нам викладатися на повну. Тож мудрий начальник не приховуватиме від колективу те, що незабаром доведеться скоротити штат чи урізати зарплату. Лише в максимально прозорій атмосфері та атмосфері довіри можна всім колективом вирішити проблеми компанії.

Яким повинен бути ідеальний бос (фото з www.mk.ru)
Яким повинен бути ідеальний бос (фото з www.mk.ru)

3. Дбає про вашу кар'єру. Ідеальний бос не дає таких вказівок, виконання яких може зашкодити кар'єрному росту співробітника. Він чесно обговорює з підлеглими їхні сильні і слабкі сторони, радить, на що слід звернути увагу, щоб впевнено рухатися по кар’єрних сходинках.

4. Звертає увагу на результат роботи. Він – не дріб’язковий і не рахуватиме, скільки чашок кави випили підлеглі. Його цікавить виключно результат.

5. Він справедливо винагороджує. Ідеального керівника підлеглі ніколи не спитають, чому одним він заплатив скільки, а іншим скільки. Тут винагороджують не за підлабузництво, а за вміння домогтися результату і розвиватися.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.