В Америці живе кіт, який ставить діагнози краще, ніж медики Автор: lesya · Опубліковано: 21.11.2014 19:13 · Розділ: Медицина

В Америці живе кіт, якому можуть позаздрити навіть досвідчені медики: кіт на прізвисько Оскар, що мешкає в будинку перестарілих в місті Провіденс, штат Род-Айленд, може передчувати близьку смерть людини. Тварина ставить діагноз краще, ніж багато медиків, і вже було зафіксовано більше п’ятдесяти випадків, коли тварина приходила до пацієнта, після чого він вмирав. Кіт проводив з хворим останні хвилини його життя.

При чому історія про кота Оскара - це не розповідь якогось там шарлатана. Про диво-кота розповів лікар-геріатр і доцент Брауновського університету у США Девід Доса (David Dosa). Лікар зазначив, що за останні шість років кіт рідко коли припускався помилки у постановці діагнозу.

При цьому, твердить учений, Оскар мав рацію навіть тоді, коли медики помилялися.

Вперше доктор розповів про унікальні здібності кота ще в 2007-му році, опублікувавши статтю на сторінках наукового журналу «New England Journal of Medicine».

Але з того часу кіт передбачив набагато більше смертей, що дозволило вченим переконатися, що здібності кота – це не випадковий збіг обставин, а певна закономірність.

Зібравши всі свідчення докупи, доктор Девід Доса вирішив випустити книгу, в якій описав результати спостережень за унікальною твариною. Книга отримала назву «Обходи з Оскаром: екстраординарний дар звичайного кота» ("Making rounds with Oscar: The extraordinary gift of an ordinary cat").

В книзі доктор описав звичайні будні Оскара – цілий день той обходить кімнати в домі престарілих, але в компанії старих, які ще ведуть боротьбу за своє життя, він перебуває рідко.

Та якщо кіт починає горнутися до когось із пацієнтів, це в переважній більшості випадків є ознакою того, що людина скоро покине цей світ.

При цьому Оскар добирається до вмираючого пацієнта, навіть якщо двері палати зачинені.

Раз Оскар прийшов до жінки, в якої в нозі був тромб – він ліг їй на ногу і увесь час пробув там, допоки жінка померла.

Щоб перевірити унікальні здібності тварини, медсестри навіть уклали Оскара на ліжко пацієнта, який, на їхню думку, скоро мав померти. Але кіт не захотів бути з пацієнтом – він стрибнув до іншого, який помер того ж вечора. Натомість пацієнт, який мав померти, прожив ще кілька днів.

Доктор Доса припустив, що кіт, ймовірно, відчуває запах кетонів – хімікатів, що виділяються, коли клітини вмирають, і характеризуються виразним ароматом.

Джерело: http://fedpost.ru/lydi/46635-chuyushhij-smert-kot-dokazal-chto-stavit-diagnozy-luchshe.html

Інші новини розділу