Жорстокість - вроджена особливість характеру Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.08.2009 10:38 · Розділ: Наука

Негуманна поведінка закладена на генетичному рівні. До такого висновку прийшли вчені Єврейського університету в Єрусалимі, досліджуючи зв'язок між людським геном AVPR1a та схильністю до жорстокості.

Вони провели ДНК-тестування більш ніж 200 студентів-добровольців. Потім студенти зіграли в гру «Dictator Game», в ході якої вони могли зробити вибір між захистом персонажів гри та безжальним знищенням всього на своєму шляху. Оцінюючи ступінь альтруїзму гравців, було виявлено, що безжальність та егоїстичність характерні для носіїв укороченого варіанту гена AVPR1a. При цьому, ніякого зв'язку між статтю учасників та їх поведінкою дослідники не виявили.

Ген AVPR1a кодує білки, що впливають на активність рецепторів головного мозку. Вчені вважають, що цей гормон, крім звуження судин та здійснення антидіуретичного ефекту, впливає на центральну нервову систему, рівень агресії та соціальну поведінку людини. Однак, науковцям поки не відомо, як саме довжина AVPR1a впливає на рівень жорстокості.

Джерело smi2.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.