В майбутньому пасажирів розвозитимуть таксі без водіїв Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.08.2009 10:03 · Розділ: Нові технології

У Лондоні представили перший у світі електротранспорт, якому не потрібен водій. Для того, щоб завести таку машину, достатньо буде натиснути на кнопку. Автомобіль майбутнього планують використовувати в якості таксі в Лондоні вже в наступному році. Це буде найдосконаліший вид транспорту в світі: ніяких пробок, набитих людьми автобусів і, головне, вихлопів.

Фото взяте з сайту dailymail.co.uk
Фото взяте з сайту dailymail.co.uk

Винахідник, професор Мартін Лоусон, розпочав роботу над таксі майбутнього ще в 1995 році. Він задоволений результатом своєї багаторічної роботи: вчора відбулася презентація чотиримісного транспортного засобу в Науковому музеї Лондона, а вже наступного року він поповнить парк таксі аеропорту Хітроу, - пасажирів п'ятого терміналу будуть розвозити 18 нових автомобілів.

Професор, який колись займався створенням космічних ракет, говорить, що розроблена його командою, машина стане такою ж сенсацією у 21 столітті, як ракети в 20-му.

Нове таксі дутої форми працюватиме на акумуляторах, які є нешкідливі для навколишнього середовища. Крім того, автомобілі дуже прості у використанні: пасажир обирає напрямок, натиснувши на сенсорний монітор в салоні новинки. Як тільки людина вибрала напрямок, система зчитує отриману інформацію та приводить машину в рух. В разі необхідності, пасажир може натиснути на кнопку і звернутися до оператора.

Автомобіль розганяється до 40км/год та рухається по спеціалізованій доріжці. За попередніми підрахунками, в наступному році послугами таксі майбутнього зможуть скористатися близько 500 000 пасажирів аеропорту Хітроу в Лондоні.

На виробництво електротаксі майбутнього вже отримано замовлення з Америки, Середнього Сходу та Індії.

Джерело digest-news.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.