В Австралії змія покінчила життя самогубством Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2014 21:12 · Розділ: Природа

Виявляється, зводити рахунки з життям можуть не лише люди, але й звірі: недавно одна австралійська зміючка вирішила покінчити життя самогубством. І зробила це вона нехитрими способом – вкусила саму себе, впорснувши смертельну отруту у свій власний організм.

Сталася ця подія в австралійському місті Кернс. Місцеві мешканці, господарі одного будинку, несподівано для себе виявили на подвір’ї мертву змію, завдовжки півтора метра. Співробітник служби зооконтролю, що прибув на виклик, зафіксував смерть плазуна, встановивши, що змія померла від власного укусу. Таке трапляється нечасто, говорять знавці.

Спершу спеціаліст припустив, що змія отримала якусь травму, після чого спробувала вкусити себе за пошкоджене місце. «Я думаю, вона «покінчила з собою» не спеціально», - зауважив експерт зооконтролю.

Але трохи пізніше тіло змії було відвезене до ветеринарної клініки, щоб спеціалісти могли його детально обстежити і з’ясувати, від чого настала смерть. Проте під час досліджень ветеринарам так і не вдалося виявити якихось ушкоджень, а тільки набряк навколо вкушеної частини тіла.

Нагадаємо, що змія-самогубця належала до роду бойга і сімейства вужоподібних. Коричнева бойга живе на Соломонових островах у Східній Індонезії, в Новій Гвінеї, на території Східної та Північної Австралії.

Ці змії здебільшого живуть на деревах та чагарниках і ведуть нічний спосіб життя. Вони харчуються ящірками, птахами та дрібними ссавцями. Укус цих змій для людини не є небезпечним, хоча в них і є зуби, що проводять отруту. Але для самої себе укус виявився смертельним.

До речі, змія в Австралії – не єдина представниця фауни, яка вирішила звести рахунки з життям. Щоправда, вчені так і дотепер не зрозуміли, чи поведінка тварин і справді є самогубством, чи просто ми неправильно трактуємо їхню поведінку.

Самка Дельфіна, яка перестала дихати (фото з сайту http://mixstuff.ru/archives/37219)
Самка Дельфіна, яка перестала дихати (фото з сайту http://mixstuff.ru/archives/37219)

Наприклад, майже чотири десятиліття тому дресирувальник дельфінів Річард О’Баррі зіткнувся з дивною і оповитою таємницею історію: один з його підопічних, а точніше, підопічна впала в депресію і… перестала дихати. Справа в тому, що дельфінам, щоб дихати, потрібно докладати до цього процесу певні зусилля. І в один прекрасний момент вони можуть перестати це робити. Що й сталося з самкою дельфіна на ім’я Кетті: вона востаннє припливла до свого тренера, сумно глянула йому у вічі і… припинила дихати.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/11/14/zmeikuzhalko/

Інші новини розділу