Емір Кустуріца зніме фільм про найбіднішого президента світу Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2014 17:47 · Розділ: Події у світі

Літній президент Уругваю Хосе Мухіка неодноразово привертав до себе увагу громадськості. І не лише тому, що він займає пост президента, а тому, що президент він особливий. Так, Хосе часто називали найбіднішим президентом світу.

Хосе Мухіка і справді незвичайний президент: він бере зарплату в кілька сотень доларів, на роботу добирається на велосипеді, а мешкає не в розкішних апартаментах, а на старенькій фермі своєї дружини. Скоро він має покинути свій пост, оскільки, згідно з законами країни, президент не може балотуватися на другий термін.

І ось недавно відомий сербський режисер Емір Кустуріца вирішив зняти фільм під назвою «Останній герой». Документальна картина, власне, й буде присвячена президентові Уругваю Хосе Мухіці. Фільм завершуватиметься кадрами, зробленими в останні дні перебування головного героя на посту лідера держави.

В основу фільму ляжуть інтерв'ю, які режисер Емір Кустуріца в різні часи брав у президента. У фільмі порушуватимуться не лише глобальні геополітичні питання, але й особисті.

Вибори в Уругваї заплановані на тридцяте квітня наступного року, і вже першого травня Хосе Мухіка змушений буде передати свої повноваження своєму наступнику. Експерти прогнозують, що лідером виборів, а отже, й наступним президентом країни, стане Табаре Васкес, кандидат від правлячої лівої коаліції, який займав пост президента в 2005-2010 роках. За словами режисера, він планує завершити свій фільм кадрами з останніх днів головного героя при владі.

До речі, Хосе Мухіка – особистість і справді неоднозначна. Якщо сьогодні він виглядає таким собі стареньким і благеньким дідусем, то в роки своєї молодості він навіть був терористом. Так, у шістдесятих-сімдесятих роках минулого століття Хосе Мухіка входив до революційного угруповання «Тупамарос», яке намагалося захопити владу насильними методами: вони організовували теракти, захоплювали заручників та використовували інші жорстокі методи.

За всі ці дії його запроторили до в’язниці на чотирнадцять років. Коли у 1985-му він вийшов на волю, то визнав, що використання насильства було неправильною тактикою і помилкою.

Що ж стосується Кустуріци, то він прославився як режисер ігрового кіно. А картина про Хосе Мухіку стане другим документальним фільмом серба: перша картина вийшла під назвою «Марадона очима Кустуріци».

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2117462&cid=460

Інші новини розділу