Стреси та втома на роботі штовхають співробітників на скоєння крадіжок Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2014 16:11 · Розділ: Психологія

Вчені та медики в цілому світі вже давно говорять про те, яку шкоду для нашого організму несуть стресові ситуації. Так, саме стрес часто стає причиною чи сприятливим фоном для розвитку більшості захворювань, а постійні стреси можуть добряче попсувати наше життя. Більше того, недавно британські дослідники виявили, що надмірна напруга та стреси на роботі можуть підштовхувати співробітників до здійснення дрібних крадіжок.

Вам, напевне, знайома ситуація, коли з офісу вже вкотре в когось зі співробітників пропала ручка, залишена на столі напередодні? Чи, для прикладу, знову кудись зник папір?

Самое странное, куда пропадают канцелярские товары, купить которые можно в ближайшем магазине?

Виявляється, виною всьому надто суворе начальство. Як твердять британські дослідники, результати роботи яких опубліковані у виданні «Журнал охорони праці та організаційної психології», саме надмірна напруга на роботі, перенавантаження та часті стреси і штовхають співробітників на необдумані вчинки на кшталт поганої поведінки та навіть дрібних крадіжок.

Так, якщо співробітник за день повинен виконати цілу купу справ, постійно спілкується з проблемними клієнтами та ще й страждає від надмірної вимогливості начальства, він з часом починає підсвідомо мститися, і все доходить не лише до банальних спізнень та зниження працездатності, а навіть до скоєння крадіжок.

Дослідження британців тривало кілька місяців. В рамках цього дослідження вони протягом певного часу проводили спостереження за групою офісних працівників в трьох різних професійних областях. Всі ці люди в рамках експерименту повинні були працювати понаднормово, страждати від безвідповідальності та гніву начальства, а також відчути на собі, що таке ущемлення прав. Натомість контрольній групі належало співпрацювати з начальством, яке ставилося до співробітників якнайкраще.

В результаті кількамісячних спостережень вченим вдалося встановити, що стрес і хронічна втома спонукають співробітників на необдумані вчинки. Під тиском негативних емоцій співробітники крали з офісів дрібне канцелярське приладдя, затримувалися на обіді та частенько спізнювалися на роботу.

За словами авторів дослідження, результати роботи покликані продемонструвати, як позитивно впливає на співробітників гарне відношення начальства. Парадокс, але виходить, що якщо ви бажаєте домогтися від співробітників більшого, намагайтеся завантажувати їх менше.


Інші новини розділу