Пасивне куріння призводить до ожиріння Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2014 23:25 · Розділ: Події у світі

Недавно американські вчені виявили ще одну загрозу, яку несе в собі пасивне куріння. Одночасно їм вдалося з’ясувати ще одну причину вельми поширеної сьогодні і актуальної проблеми ожиріння. Ви вже здогадалися? Учені з Університету Брігама Янга у США встановили, що пасивне куріння частенько стає причиною набору зайвих кілограмів.

Справа в тому, що тютюновий дим впливає на чутливість організму до інсуліну, що в результаті призводить до збільшення ваги у пасивних курців.

Як твердять спеціалісти, деякі люди думають, що цигарки допомагають їм зберігати стрункість. Недавно вчені з’ясували, що такі твердження – безпідставні. Більше того, тютюновий дим не те що не сприяє схудненню – він, навпаки, сприяє ожирінню. При чому не лише в активних, але й у пасивних курців.

Дослідження проводилося вченими з Університету Брігама Янга (Brigham Young University) в штаті Юта - Бенджаміном Бікманом (Benjamin Bikman) та Полом Рейнолдсом (Paul Reynolds). В рамках своєї роботи вчені вирішили перевірити, яким чином тютюновий дим впливає на обмін речовин.

Пасивне куріння не лише вбиває, але може перетворити вашу дружину на гладку товстуху (фото з сайту ruslekar.info)
Пасивне куріння не лише вбиває, але може перетворити вашу дружину на гладку товстуху (фото з сайту ruslekar.info)

Свої експерименти вчені, як і водиться в їхніх колах, ставили нам мишах. Спершу гризунів піддали впливові тютюнового диму, а потім – детальному обстеженню. В результаті виявилося, що миші, які під час дослідження були «пасивними курцями» набрали вагу. Тоді вчені вирішили проаналізувати процеси метаболізму.

Обстеживши тварин на клітинному рівні, дослідники з'ясували, що дим, який містить більше чотирьох тисяч хімічних речовин, привів до збоїв в роботі мітохондрій, які є енергетичними станціями клітин. Це в результаті призвело до порушення нормального функціонування клітин і зниження чутливості клітин організму до інсуліну.

Однак ті миші, яким давали міриоцин - речовину, що блокує молекули кераміди – ваги не набирали і проблем з метаболізмом не мали, попри те, що їх, як і інших, піддавали впливові тютюнового диму.

Вчені говорять, що їхнє відкриття дозволить відшукати безпечний для людини інгібітор, щоб захистити невинних жертв пасивного куріння, яким доводиться жити в одному домі з курцем. А для останніх результати дослідження можуть стати ще одним стимулом кинути палити - шкідливі наслідки пасивного куріння, якому вони піддають рідних і близьких, можуть стати непоганою мотивацією.

Джерело: http://fedpost.ru/sobytiya/46523-passivnoe-kurenie-okazalos-prichinoj-uvelicheniya-vesa.html

Інші новини розділу