Вчені відтворили ефект присутності примари в приміщенні Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2014 19:36 · Розділ: Наука

Досить боятися привидів та примар – настав час зазирнути своєму страхові у вічі та підставити спину мурашкам – вченим вдалося створити відчуття присутності примари у кімнаті. Я твердять піддослідні, відчуття – не з найприємніших.

Так, дослідниками було встановлено, що за уявне відчуття присутності когось поруч у порожньому приміщенні відповідальність несуть певні області головного мозку.

В рамках дослідження було проскановано мізки дванадцяти піддослідних з неврологічними розладами, які скаржилися на подібні переживання. В результаті виявилося, що відчуття, ніби в кімнаті є хтось іще, зумовлене збоєм в роботі мозку, який помилково визначає положення тіла, вважаючи, що воно належить комусь іншому.

В рамках дослідження вченим вдалося встановити ті ділянки, які відповідають за уявне відчуття присутності поруч примари чи привида, яке хоча б раз у житті доводилося відчувати багатьом з нас.

За словами дослідника Джуліо Роньіні зі Швейцарського федерального технологічного інституту, це відчуття - дуже сильне. Людина відчуває, що хтось біля неї є, але нічого не бачить. Відчуття це потужне і яскраве, і часто воно з’являється у людей, що потрапили в екстремальні умови: його спостерігають у альпіністів чи туристів, які заблукали, а також у людей з певними неврологічними захворюваннями.

Зацікавило вчених те, що зі слів тих, кого відвідувала примара, остання повторювала його рухи: якщо людина сиділа, то й примара сиділа, якщо йшла – то невідома сутність ішла поруч.

Просканувавши мозок пацієнтів з неврологічними розладами, дослідники виявили, що у всіх піддослідних були певні пошкодження в ділянках мозку, які несуть відповідальність за самосвідомість, рух та положення в просторі.

Після цього вчені вирішили перевірити свої припущення на інших людях, зав’язавши їм очі та запропонувавши наосліп маніпулювати роботом за допомогою рук. Всі їхні рухи за спиною повторював інший робот.

Якщо рухи обох роботів збігалися в часі, піддослідні нічого незвичайного не відчували. Та якщо між діями двох роботів – того, що попереду і того, що за спиною – була хоча б невеличка затримка, піддослідним здавалося, що в приміщенні є хтось іще.

Вчені вважають, що маніпуляції з роботами змінюють роботу тих ділянок головного мозку, які відповідають за самосвідомість та положення тіла. І коли виникає це відчуття, наше тіло сприймається мозком як чуже.

Джерело: https://www.newsru.com/world/07nov2014/ghostly.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.