Ризик розвитку залежностей визначає те, як вас виховували батьки Автор: lesya · Опубліковано: 06.11.2014 09:06 · Розділ: Медицина

Модель виховання впливає на розвиток залежностей
Модель виховання впливає на розвиток залежностей

Недавно вчені, провівши чергове дослідження, з’ясували, що манера виховання безпосередньо впливає на розвиток у дітей залежностей. Як твердять вони, взявши за основу схему виховання в сім’ї, можна з точністю визначити, куритиме дитина в майбутньому, вживатиме алкоголь чи наркотики, або ж залишиться осторонь від шкідливих звичок.

При цьому, твердять вони, суворий контроль настільки небезпечний, як і повна його відсутність.

Опираючись на отримані результати, фахівці говорять, що краще за все, коли батьки в сім’ї встановлюють ясні правила та розумні в своїй поведінці, адже сувора дисципліна настільки ж небезпечна, як і відсутність контролю, пише The Health Site.

У даному контексті експерт Амадор Калафат підкреслює, що діти, батьки яких надто авторитарні у вихованні та рідко виявляють любов до дітей, з віком пускаються берега. І то пускаються так, що зупинитися потім тяжко.

Втім, і надмірний вияв любові виявився шкідливим, і часто призводить до негативних наслідків.

В дослідженні учених взяло учать більше восьми тисяч підлітків різного віку – від одинадцяти до дев’ятнадцяти років, що є мешканцями шести європейських країн. В рамках дослідження у підлітків запитували, як їх виховували батьки.

В результаті виявилося, що різні схеми виховання по-різному впливають на дітей. При цьому наркотична залежність – це не завжди наркотики. Для когось це може бути алкоголь, для когось – цигарки, а ще для когось – їжа. Частенько наркотичну залежність викликають комп’ютерні ігри.

Втім, про те, що вихованню дітей треба приділяти чималу увагу, було відомо давно, але вчені, як і прийнято в їхній сфері, продовжують товкти воду в ступі.

Недавно, до речі, інша група вчених з’ясувала, що психічні захворювання здатні скоротити людське життя на десять-двадцять років, а шкода, якої вони завдають організму, аналогічна тяжкій тютюновій залежності.

Ці висновки, говорять учені, досить тривожні, адже фахівці приділяють недостатньо уваги наслідкам психічних розладів.

Якщо в людини діагностували біполярний розлад, тривалість її життя коротша на дев’ять-двадцять років. У хворих шизофренією тривалість життя скорочується на десять-двадцять років. Наркотична та алкогольна залежність скорочують життя на десять-двадцять чотири роки, тоді як депресії, що виникають час від часу, можуть забрати сім-одинадцять років нашого життя.


Інші новини розділу