Facebook дозволить заходити в акаунти через Tor-браузер Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2014 19:09 · Розділ: Суспільство

Тор-браузер дозволяє зберегти анонімність (фото з сайту www.tomsguide.com)
Тор-браузер дозволяє зберегти анонімність (фото з сайту www.tomsguide.com)

Попри те, що керівництво соціальної мережі Facebook з усіх сил намагається адаптувати можливості ресурсу до потреб кожного користувача, ті учасники мережі, які намагалися заходити у свій акаунт через захищену мережу Tor, стикалися з цілою низкою проблем. Коротше кажучи, увійти з Tor-браузера на свою сторінку та користуватися всіма можливостями соціальної мережі у них не виходило.

Одна з найбільш типових проблем, з якою стикалися користувачі, це заборона доступу до аккаунту через переадресацію трафіку на сервери в різних країнах світу. Так, соціальна мережа сприймала цю переадресацію як спробу злому.

Однак тепер користувачі отримали можливість преспокійно реєструватися та заходити в свої акаунти через Tor-браузер. Фактично, Facebook стала першим гігантом Силіконової долини, який надав доступ до своїх сервісів через анонімну мережу Tor.

Що являє собою Tor? Це така програма, яка робить мережеве з'єднання анонімним, не дозволяючи стороннім перехопити дані та ідентифікувати користувача. Анонімність трафіку стає можливою за рахунок розподіленої мережі серверів. Кожен запит, що надходить з комп’ютера користувача, проходить через три випадкових сервера, що й виключає можливість зв'язати його IP-адресу з сайтом, який він відвідує, або ж з контентом, який він відправляє та отримує.

Власне, ця технологія анонімності була розроблена спеціалістами Дослідницької лабораторії Військово-морських сил США. Розробки в цій сфері продовжуються, і фінансуються вони Держдепартаментом.

Керівництво Facebook вважає, що їхнє нововведення особливо сподобається тим, хто хоче приховати своє місцезнаходження, як, зрештою, і пошукові запити.

Втім, приховати своє справжнє ім’я користувачам не вийде. Користувачам, як і раніше, доведеться розкривати дані про себе, але використання Tor-браузера дозволить зберегти в таємниці своє розташування.

Власне, для збереження анонімності було створено спеціальний сервіс за адресою https: //facebookcorewwwi.onion/, який відкриватиметься в браузері Tor. За словами експертів, він покликаний захистити користувачів від кіберзлочинців та маркетологів.

Втім, можливість користування Tor зробить складним процес стеження за користувачами, що ускладнює виявлення тих, хто користується мережею. Наприклад, саме завдяки Tor-браузеру китайці могли користуватися мережею Facebook, адже вихід з інших сайтів в цій країні блокується, як, зрештою, і в низці інших країн, таких як Іран, Північна Корея і Куба.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.