Фаст фуд знижує рівень IQ Автор: Lesly · Опубліковано: 14.08.2009 16:31 · Розділ: Краса і здоров'я

Крім збільшення об’єму талії, їжа з високим вмістом жирів (картопля-фрі, кебаби, бургери, чіпси) може призвести до зниження рівня інтелекту, стверджують вчені з Оксфордського університету, які проводили відповідні дослідження на щурах. Жирна їжа, яку тварини вживали протягом 10 днів, підточила їхню короткочасну пам’ять, притупила кмітливість, а також суттєво позначилася на їхніх фізичних здібностях. Біологи стверджують, що ці результати демонструють прямий зв’язок між тим що людина їсть, як вона думає і як функціонує її організм.

Дослідники розділили щурів на 2 групи. Одній давалася їжа з низьким вмістом жирів (тільки 7,5 % калорій надходили в організм із жирів). Інша група гризунів харчувалася неповноцінною їжею з високим вмістом жирів (55%). Вже на четвертий день м’язи тварин, які вживали жирну їжу, стали менш спроможними використовувати кисень для продукування енергії, необхідної для руху, що в свою чергу призводило до перенавантаження та збільшення серця.

Після дев’яти днів експерименту, тваринам, раціон яких містив велику кількість жирів, було важко справитися з певними завданнями, тоді як учасники іншої групи вирішували всі поставлені перед ними проблеми на 50 % швидше.

Коли науковці спробували розібратися з причиною таких явищ на клітинному рівні, то виявили підвищення рівня роз’єднуючого протеїну 3, який блокує доступ в клітину кисню, необхідного для вироблення енергії.

Ендрю Мюррей (Andrew Murray), один з учасників проекту, розповідає: "Раціон жителів США зазвичай містить велику кількість жирів. В довготривалій перспективі подібне харчування асоціюється з розвитком таких ускладнень як ожиріння, діабет, серцево-судинні захворювання. При цьому, чомусь мало уваги приділяється короткостроковим наслідкам такої їжі. Ми сподіваємося, що результати нашого дослідження змусять людей задуматися про зменшення щоденного споживання жирів, що неодмінно приведе до покращення загального стану здоров’я, прекрасного самопочуття та життєрадісності".

Вчені сподіваються, що їхнє відкриття стане в пригоді при розробці ідеального раціону для спортсменів, а також для людей, які страждають різними порушеннями обміну речовин. Зараз команда спеціалістів проводить дослідження на людях.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.