Ліберал прагне безкоштовної медосвіти в Росії Автор: kseniya_www · Опубліковано: 05.11.2014 14:56 · Розділ: Цікаві факти

Усе життя лікувалася жінка, а помер чоловік, - стверджує відома іронічна приказка. Та тому жінки і живуть довше, дослідили вчені, що не так залежні від шкідливих звичок, як чоловіки, ретельно слідкують за своїм здоров’ям і частіше звертаються до лікарів. Хоча нарікань на якість вітчизняного медичного обслуговування чимало. Але незважаючи на ці недоліки, щось все ж таки допомагає.


Пересічний громадянин змушений користуватися тим, що є, а заможні можуть дозволити собі закордонні медцентри, де виліковують навіть рак. В цьому напрямку свої дослідження ведуть усі провідні закордонні науковці, використовуючи все складніші технології. Так, за даними Гаджетик, сингапурські вчені з Інституту біоінженерії і нанотехнологій досягли певних успіхів у створенні наноносіїв на основі… одного із інгредієнтів зеленого чаю. Вони транспортують лікувальні препарати безпосередньо до ракових клітин, знищуючи їх цілеспрямовано без шкоди для навколишніх здорових. І це без всілякої шкідливої хімії.

Щоб досягнути таких успіхів, потрібна відповідна матеріальна база і високий рівень знань самих учених. Та й потім, коли якийсь ефективний препарат буде впроваджений в життя, треба, щоб його вміло використовували самі лікарі. Депутат від ЛДПР Валерій Сєлєзньов уже вкотре намагається провести через парламент Росії законопроект про заборону платної медичної освіти. Він вважає, що це блюзнірство, платити за «клятву Гіпократа». Минулого року у травні він уже вносив на розгляд таку пропозицію, та через рік її відхилили. Та парламентарій не вгомонився. У жовтні цього року він знову виступив з такою ж ініціативою.

Аргументи ліберала ґрунтуються на статистичних даних. Мовляв, порівняно з 90-тими роками минулого століття, коли медосвіта була ще безкоштовною, якість медобслуговування значно впала, як і сам рівень «платних» випускників. В той же час, Росія посідає 5–те місце в світі за кількістю лікарів на душу населення, а за ефективністю лікарських послуг – 130-те. З цим згідні і самі росіяни, 70 відсотків яких незадоволені якістю охорони здоров’я, а помилки лікарів часто призводять до каліцтва і смерті людей. Причина, на думку нардепа, полягає в тому, що впав рівень медосвіти, а самі виші зацікавлені в «платниках», а тому тримають їх до останнього. Зарадити справі, на його думку, і могла би безкоштовна освіта. Тоді в навчальні заклади пішли би абітурієнти за покликанням, яких нині відлякує висока ціна навчання в таких ВнавЗах.

Йому на це заперечують, що і бюджетники, і «платники» навчаються за однією програмою, а конкурси в медичний в півтора рази перевищують подібні в технічні виші. Тому і цю чергову ініціативу Сєлєзньова, пророкують, в держдумі відхилять.


Інші новини розділу