Смуток триває в 240 разів довше, ніж інші емоції Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2014 15:03 · Розділ: Психологія

Недавно вчені з’ясували досить цікавий і трохи невтішний факт – виявляється, така емоція, як смуток, триває у двісті сорок разів довше, ніж всі інші емоції, притаманні людським істотам. Власне, саме тому розрив взаємин чи втрата близької людини і справді можуть спустошувати нас протягом дуже вже тривалого часу. Дослідникам вдалося відшукати наукове пояснення цьому явищу.

Згідно з даними учених, печаль триває у двісті сорок разів довше, ніж інші емоції, такі як, наприклад, сором, подив, роздратування чи навіть нудьга.

Справа в тому, що, як виявили дослідники, найчастіше печаль приходить не сама, а разом з такими трагічними подіями як смерть або нещасний випадок, і людині потрібно більше часу, щоб переосмислити і усвідомити все, що сталося.

Власне, щоб перевірити, скільки в середньому триває печаль, дослідники Філіп Вердьюн і Саскія Лавріс з Університету Левена в Бельгії попросили більше двох сотень студентів пригадати недавні емоційні епізоди з їхнього життя та повідомити вченим приблизну тривалість цих епізодів.

Ще учасники експерименту повинні були відповісти на запитання стосовно того, як їм вдавалося справитися з цими емоціями.

Всього було проаналізовано двадцять сім емоцій, з яких найбільш тривалою виявився смуток. Інші почуття, такі як сором, подив, страх, відраза, нудьга, роздратування чи почуття полегшення минають набагато швидше. Як правило, для того, щоб перемогти смуток, людині знадобиться не менше ста двадцяти годин, тоді як для того, щоб справитися з відразою чи соромом, вистачить якихось півгодини.

Ненависть людина здатна відчувати шістдесят годин, тоді як радість – тридцять п’ять. До речі, нудьга, як не дивно, також належить до коротких емоцій, і, як правило, не триває надто довго.

Результати проведеного бельгійськими ученими дослідження опубліковані в журналі «Мотивація та емоції». Фактично, воно, це дослідження, стало першою науковою роботою, в рамках якої спеціалістами було представлено докази, здатні пояснити, чому одні емоції тривають довше, ніж інші. Як твердять дослідники, ті емоції, котрі тривають короткий час, здебільшого викликані подіями, які люди розцінюють нижче, ніж ті, що викликають тривалі емоції.

Хоча, з іншого боку, тривалі емоції в переважній більшості випадків викликані подіями, які несуть глобальні наслідки для людини. І деякі з цих насідків, додає професор Вердьюн, можуть проявитися тільки після певного часу.


Інші новини розділу