В Швейцарії росіянкам заборонять займатися стриптизом Автор: kseniya_www · Опубліковано: 03.11.2014 18:18 · Розділ: Цікаві факти

Держава тим чи іншим чином завжди намагається втручатися в діяльність приватного підприємництва.


Але як чітко прописана правова система, яка регулює діяльність в тій чи іншій сфері, дозволяє нею займатися, ліцензування – вже винахід наших часів. Достатньо сказати, що навіть в царській Росії такий метод державного контролю не використовувався. Відомий лише один випадок, коли він був задіяний. Відбулося це в 1811-1812 роках, коли через протистояння Англії і Франції європейські країни ( в тім числі і Росія), оголосили бойкот Англії. Тоді російським бізнесменам видавали «пільгові листи», своєрідні ліцензії, які дозволяли торгувати з острівною державою. В Радянському Союзі взагалі не було потреби в ліцензуванні, оскільки приватного підприємництва не існувало.

Які лише види діяльності не регулює держава. В Швейцарії, наприклад, видають спеціальні восьмимісячні дозволи на роботу для іноземних стриптизерок. Проте, нещодавно уряд цієї альпійської країни заявив про деякі обмеження у видачі таких дозволів для представниць прекрасної статі із деяких країн. Стосується це Таїланду, Домініканської Республіки і… Росії. В Міністерстві юстиції Швейцарії аргументували таке рішення тим, що хоч «Дозвіл L» був покликаний захистити жінок-іноземців, які бажали танцювати в нічних клубах, своєї функції він не виконав. Жінок, які хоч і працювали легально, все рівно заставляли займатися проституцією і вживати алкоголь, а довести подібне офіційно досить проблематично.

Введений такий дозвіл був ще 1995 року і дозволяв екзотичним танцівницям і стриптизеркам працювати офіційно в нічних клубах, а зароблені таким чином гроші легально відсилати додому. Варто зазначити, що в 2005 році було видано 5686 таких дозволів, але торік – всього 844. Половина із 26 кантонів взагалі їх не видають.

Ціла низка гучних скандалів і поліцейських справ змусило ще в 2010 році Федеральне управління міграції Швейцарії заявити, що «Дозвіл L» вже не відіграє своєї захисної ролі. Незважаючи на нього, дівчат і далі експлуатували і ними торгували. Тому ще 2012 року уряд виступив з ініціативою про прийняті нещодавно обмеження.

Тепер, починаючи з 2016 року, лише жінки, котрі є громадянками країн Європейського Союзу, будуть мати право приїжджати в Швейцарію з тим, щоб виступати в нічних клубах. Таке рішення знайшло неоднозначний відгук в самій альпійській країні. Критики нововведення вважають, ще це лише змусить танцівниць займатися «бізнесом» нелегально, тим самим лише підвищуючи ризик і ступінь їхньої експлуатації.


Інші новини розділу