Джинси можуть подешевшати Автор: kseniya_www · Опубліковано: 03.11.2014 12:43 · Розділ: Цікаві факти

Звичайного споживача мало цікавлять технологічні нюанси виготовлення, скажімо, того самого одягу. Про те, що таке синтетика і натуральні матеріали, вже знає кожен. Незважаючи на відносну дешевість і зручність в обслуговуванні та експлуатування синтетики, ніщо не може може бути кращим від бавовни або шерсті. Тут уже нікого не треба ні в чому переконувати. Але це тільки здається, що торги на біржах, урожай бавовни в Америці, в Єгипті, Індії, Таджикистані, Узбекистані та інших країнах відносно захмарні поняття і не потрібні звичайному споживачеві.

Можливо, вони цікавлять біржових брокерів і виробників, але і пересічного покупця цікавить на хлопковые ткани цена. Тому не пошкодить знати, що всіма улюблені джинси, як найпопулярніший вид одягу, майже на сто відсотків складаються з бавовни, а тому ціна на сировину безпосередньо позначається на їхній вартості (коли дорожчає на світовому ринку, то й відповідно і одяг з неї).

Постільна білизна, рушники, штори, товари медичного призначення (вата, марля) залежать від вартості бавовни на третину. Судячи з цьогорічної ситуації, ціни на бавовну впали стосовно таких же показників минулого року. Залишилося почекати ще якийсь рік і можна сподіватися, що продукція з дерев’яної бавовни подешевшає і стане ще більш доступною (звісно, якщо в справу не втрутяться інші фактори, типу цін на енергоносії).

Хоча всі вже навчилися читати на етикетках англійське слово «котон», мало хто знає його походження. А пішло воно від арабського «каттан» і почало використовуватися на Туманному Альбіоні ще в 1400 році Російське «хлопок» веде свою назву від слова «пластівці» («хлопья»), українське «бавовна» - від німецького «баумволь» (дерев’яна вовна), яке через чеську і польську мови було адаптована в своєму теперішньому звучанні. Справа в тому, що в середньовіччі обиватель не знав, звідки береться ця сировина, а тому вважав, що на якійсь азійській екзотичній і невідомій рослині ростуть тварини, котрі подібні на ягнят, яких, власне, і стрижуть. Але як не називай цей матеріал, він на сьогоднішній день є найпоширенішим в легкій промисловості.

Що ще може зацікавити споживача, це різниця між американським «котоном» і азійським «катаном», яка доволі суттєва. Єгипетська бавовна м’якша і міцніша, ніж американська, а тому дорожча за заокеанську. Загалом, якість бавовни оцінюється за трьома показниками – кольором, чистотою і міцністю самого волокна.

До речі. Звичний для української культури льон почав використовуватися набагато раніше бавовни. Незважаючи на це, сучасні технології його переробки згідно із запитами ринку (тонка нитка), не витримують конкуренції із бавовною.


Інші новини розділу