Уряд запропонував українцям пільгові кредити на заміну газових котлів на електричні Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2014 14:29 · Розділ: Економіка

Оскільки з газом цього року в Україні буде сутужно, уряд країни запропонував кілька програм економії пального. В рамках однієї з цих програм державний банк України – «Ощадбанк» - видаватиме громадянам пільгові кредити, щоб ті могли замінити дорогі в обслуговуванні газові котли електричними чи твердопаливними, обслуговування яких, особливо в цьому році, коштуватиме дуже дорого.

Ясна річ, кредитом сьогодні нікого не здивуєш. Наші співвітчизники, на превеликий жаль, звикли жити в кредит. Авто, іпотека, всілякі гаджети та дрібнички… Не в усіх є можливість відкласти гроші на потрібні речі, тож іноді доводиться брати кредит. Але й тут є певні нюанси: далеко не всі ми отримуємо заробітну плату офіційно, а це значить, що й розмір та можливості кредитування для нас можуть бути обмеженими, хоча в реальності ми можемо бути в силі сплачувати нарахування по кредитному договору. У таких випадках можна купить справку для кредита – вам напишуть зручний дохід, і ви зможете розпоряджатися кредитними коштами за вашим бажанням.

Урядова програма покликана зберегти газ (фото взято з сайту kievsmi.net)
Урядова програма покликана зберегти газ (фото взято з сайту kievsmi.net)

Однак у випадку з кредитуванням від «Ощадбанку» такої довідки ви не потребуватимете. Оскільки кредити видаються в рамках державної програми, а уряд зацікавлений в тому, щоб населення перейшло на альтернативні види пального, частину тіла кредиту замість позичальників сплачуватиме держава.

Лише за останній місяць Держбанком було видано 1154000 гривень кредитних коштів. Всі вони підуть на придбання котлів в рамках урядової програми енергозбереження.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава правління банку Андрій Пишний. «Перший мільйон «теплих кредитів» від «Ощадбанку» пішов у люди. За його словами, на даний час банк встиг видати більше мільйона гривень на купівлю нових котлів. Всього, за словами Пишного, було видано шістдесят шість кредитів.

Він також розповів, що в середньому один кредит коштує сімнадцять з половиною тисяч гривень, а найохочіше беруть нові котли в кредит мешканці Сумської та Львівської областей: тут видали вісімнадцять та дев’ять кредитів на суму в двісті вісімдесят одну та двісті тридцять дев’ять тисяч відповідно.

Кредитування розпочалося на початку жовтня, і в рамках цієї програми планується перевести тридцять чотири тисячі домогосподарств на альтернативні види опалення.

До речі, на відшкодування частини тіла цих кредитів було відправлено п’ятдесят мільйонів гривень – ці кошти відшкодовуватимуть частину витрат домогосподарств на покупку нових котлів замість газових.

За офіційними даними, під програму відшкодування потрапить майже тридцять чотири тисячі домогосподарств з розрахунку середньої вартості котла в сім з половиною тисяч гривень.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.