У Стокгольмі таксистів супроводжуватимуть психологи Автор: lesya · Опубліковано: 29.10.2014 21:58 · Розділ: Психологія

Цікаве нововведення недавно з’явилося у Стокгольмі – сідаючи в таксі, кожен пасажир отримає можливість поспілкуватися з психологом, уникнувши таким чином зимової депресії.

Так, у стокгольмських таксі на задніх сидіннях під час кожної поїздки таксистів супроводжуватиме психолог – щоб кожен пасажир, у якого нерви не в порядку, міг вилити душу кваліфікованому спеціалістові. Для цього не доведеться витрачати час і їхати в клініку чи приватний кабінет – достатньо замовити таксі, я якому на задньому сидінні сидітиме психолог.

Автори ідеї вважають, що ця послуга користуватиметься особливою популярністю у громадян, особливо в зимовий період, коли ризик піддатися депресії особливо високий.

Оригінальний експеримент зі стокгольмськими таксі розпочався цього понеділка.

Організатори проекту запропонували компанії Taxi Stockholm досить цікаву ідею: протягом найближчих дох тижнів разом з водіями автопарку за викликами виїжджатимуть три кваліфіковані терапевти.

Щоправда, такий супровід слід буде замовити заздалегідь, ще при замовленні автомобіля. Водії на виклик приїжджатимуть не всі, а лише ті, хто підписав спеціальний документ про нерозголошення почутого.

Ясна річ, за допомогу і консультацію психолога доведеться заплатити - на додаток до оплати послуг таксиста. Однак, оскільки сеанси будуть короткими, платити доведеться менше, ніж за традиційну годину послуг в кабінеті терапевта. Та й час це суттєво зекономить, адже вам не доведеться записуватися на прийом, стояти в черзі чи довго добиратися за потрібним адресом – психолог буде у вас під рукою, супроводжуючи по дорозі на роботу чи, навпаки, додому.

Міа Фален, одна з психологів, що зважилися взяти участь у проекті, переконана, що така підтримка в будь-якому випадку буде корисна, навіть якщо сама поїздка не займе багато часу. Вона говорить, що навіть консультації тривалістю в десять хвилин іноді буває достатньо для того, щоб допомогти клієнту визначитися з напрямком, в якому варто рухатися далі, щоб почати змінювати життя на краще.

Раніше експерти спостерегли, що у Стокгольмі мешкає дуже багато самотніх людей, яким ні з ким відверто порозмовляти, хоча вони й відчувають в цьому неймовірну потребу. І перед тим, як розпочати експеримент, було проведене спеціальне опитування, в результаті якого виявилося, що близько сімдесяти відсотків пасажирів таксі готові скористатися послугою психолога.

Джерело: http://www.charter97.org/ru/news/2014/10/29/123294/

Інші новини розділу