Старенький комп'ютер продали за 905 000 доларів Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2014 18:44 · Розділ: Життя

Сьогодні знайдеться чимало охочих заплатити не одну тисячу доларів за якусь ексклюзивну модель популярного гаджета. Але сума майже в мільйон доларів за старенький комп’ютер – це вже занадто, ну хіба що це один з перших комп’ютерів компанії Apple.

Так, минулої середи на торгах, що проходили у Нью-Йорку, за дев’ятсот п’ять тисяч доларів було продано комп’ютер, випущений компанією Apple, який одним з перших пропонувався замовнику в зібраному вигляді. Торги було організовано аукціонним домом Bonhams. На сайті аукціонного дому підкреслюється, що сума майже в мільйон доларів стала новим ціновим рекордом для комп'ютерів від Apple.

На даний час комп'ютер марки Apple-1, за твердженням організаторів аукціону, перебуває в робочому стані. Він був частиною першої партії пристроїв цього типу, що вийшли в світ влітку 1976-го року з легкої руки одного із засновників Apple Стіва Возняка.

Партія складалася з п’ятдесяти таких комп’ютерів, і їх Стів Джобс зібрав у гаражі, який належав родині Стіва Джобса – ще одного засновника фірми. Гараж розташовувався в штаті Каліфорнія, а допомагали в цій новаторській справі Стіву Возняку його однодумці.

Експерти аукціонного дому Bonhams розповіли, що комп'ютер Apple-1 свого часу користувався чималим попитом, і саме він зробив революцію в сфері обчислювальної техніки. Згодом було створено ще кілька сотень пристроїв цієї моделі.

У 1976-му році, одразу після виходу, вартість одного такого комп’ютера складала п’ять сотень доларів. Рік по тому, в 1977-му, за одну таку модель довелося б заплатити вже шістсот шістдесят доларів.

З роками вартість перших комп’ютерів від Apple зросла більше як в тисячу разів. Експерти назвали попередню оціночну вартість лота, прирівнявши її до суми в межах трьохсот-п’ятисот тисяч доларів, однак помилилися: кінцева ціна старенького комп’ютера склала майже мільйон доларів – дев’ятсот п’ять тисяч зелених.

Втім, хто став власником раритету, не повідомляється, оскільки покупець побажав залишити своє ім’я в таємниці. Та якщо б він зважився на цю покупку два роки тому, то міг би добряче зекономити: в 2012 році в рамках аукціону Sotheby's було продано інший комп'ютер Apple-1, що теж перебував у робочому стані, щоправда, за значно меншу суму – якихось триста сімдесят чотири тисячі доларів. Як твердять експерти, сьогодні в світі залишилося менше п’ятдесяти пристроїв цієї моделі, чим і можна пояснити їхню високу вартість.

Джерело: http://www.runyweb.com/articles/life/gadgets/bonhams-breaks-world-record-for-most-expensive-apple-co

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.