У Британії вирішили зняти фільм, в якому покажуть, хто був автором творів Баха Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2014 23:28 · Розділ: Кіно

З розповсюдженням Інтернету проблема авторського права постала дуже гостро, а пірати і піратський контент розгулялися з неймовірною силою. Уряди розвинених країн намагаються боротися з цією проблемою, приймаючи нові законопроекти та вносячи поправки до уже існуючих, однак поки що їхні дії якихось глобальних результатів, принаймні на території нашої країни, не принесли.

Втім, проблема авторського права існувала ще в сиву давнину. І тепер, коли історикам та мистецтвознавцям доводиться досліджувати життя та творчість знаменитих людей, вони сикаються з певними труднощами, адже лише тепер, по проходженню століть випливає, що деякі знаменитості полюбляли зловживати своїм ім’ям, присвоюючи собі твори інших, менш відомих авторів.

Так, наприклад, трохи раніше йшла мова про те, що Вільям Шекспір, знаменитий британський драматург – це результат роботи, як мінімум, трьох письменників, які підписували свої творіння відомим псевдонімом. Тепер же мистецтвознавці взялися за Баха, всесвітньо відомого композитора, який, як виявилося, не писав своїй творів. Ну, принаймні деяких з них.

У Британії вирішили зняти фільм, щоб показати глядачам, хто ж, власне, був автором деяких творів База.

Суперечки стосовно авторства знаменитого композитора розпочалися ще кілька років тому. Тоді професор Джарвіс заявив, що автором деяких творів Баха, ймовірно, є його друга дружина Анна Магдалена Бах.

Мартін Джарвіс, професор музики з Університету Чарльза Дарвіна в Австралії, який роки свого життя присвятив вивченню рукописів знаменитого композитора та порівнянню почерків, якими були написані його твори, на наступному тижні у Лондоні представить фільм, знятий у співробітництві з британським композитором Саллі Біміш. Фільм відкриє таємницю авторства деяких з найвідоміших творів великого майстра.

Мартін Джарвіс ще кілька років тому твердив, що деякі твори Баха могли належати перу його дружини, Анни Магдалени Бах. Джарвіс переконаний, що саме вона стала авторкою його сюїти для віолончелі, арії з варіацій Гольдберга та першої прелюдії першого тому «Добре темперованого клавіру». При цьому, за твердженням професора, його заявки – не пустопорожні бесіди: професорові вдалося зібрати переконливі докази, які він повинен представити публіці в документальному фільмі «Написано пані Бах».

Досліджуючи творчість автора, Джарвіс проаналізував склад чорнил та стиль письма Баха. Відомо, що дружина композитора Анна Магдалена переписувала партитури Баха в останні роки його життя, але Джарвіс помітив, що не всі записи були зроблені «повільно і з натиском», як це буває при копіюванні.

А ще експертів насторожили численні помарки та виправлення в нотах, написаних її рукою, що є доказом самостійної роботи над твором.

Анна Магдалена Бах була талановитою співачкою, і заміж за композитора вона вийшла, коли їй виповнилося всього двадцять років. Йому було тридцять шість.

Коли Анна померла, її документи в більшості були знищені, тож про творчість другої дружити композитора відомо дуже мало.

Джерело: http://www.newsru.com/cinema/27oct2014/bachannamagdal.html

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.