Невідомий шпигунський роман Гарсіа Маркеса Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2014 18:43 · Розділ: Політика

Історії життя знаменитих світові письменників таять в собі чимало таємниць, які з’ясовуються вже після їхньої смерті, та й то не всі. Одним із таких «таємничих» письменників є і Габріель Гарсіа Маркес, знаменитий письменник і Нобелівський лауреат, який, як виявилося, був одним з головних героїв в історії непорозумінь між США та Кубою, що триває вже майже шість десятиліть.

Про це розповідає журналіст видання EL Pais Вісенте Хіменес, що написав рецензію на нову книгу американських авторів Вільяма М.Леогранда і Пітера Корнблю під назвою «Неофіційний канал для зв'язку з Кубою» ("Back Channel to Cuba" by William M. Leogrande and Peter Kornbluh). У книзі мова пішла про особливості кубино-американських переговорів, що відбувалися після кубинської революції 1959 року. Книгу було написано на основі секретних документів та інтерв'ю основних дійових осіб, що потрапили до рук авторів видання.

А почалося все ось з чого - в серпні 1994 року тисячі кубинців вирішили потрапити до США, перетнувши кордон на саморобних плотах. Цей період став кошмаром як для Фіделя Кастро, так і для Біла Клінтона. Посередником у переговорах став Карлос Салінас де Гортарі, що на той час займав пост президента Мексики.

За словами Салінаса, йому був потрібен якийсь розважливий чоловік, що мав доступ до Кастро. Так і було вибрано Гарсіа Маркеса, який відіграв вагому роль у цій всій історії.

«Клінтон був готовий вести переговори про кризу тільки у випадку, якщо вони зведуться до проблеми міграції, при цім щоб питання про американську блокаду Куби не підіймалося. Власне, з цією пропозицією Маркес двадцять четвертого серпня і вирушив на Кубу. Вже через п’ять днів письменник вручив Клінтону відповідь Кастро, і сталося це на вечері в домі письменника Вільяма Стайрона у США», - пояснює Хіменес.

Автори книги оповідають, що під час вечері Маркес постарався «спокусити» Клінтона. Він розповідав про психологію Кастро, про те, як зблизитися з кубинським лідером та про ті численні поступки, на які пішов Фідель. Всі інші латиноамериканці переконували Клінтона, що вплив Кастро у випадку зближення США та Куби сильно послабиться.

«Постарайся знайти спільну мову з Фіделем. Він про тебе дуже хорошої думки», - говорив Маркес Клінтону. Однак, за словами заступника держсекретаря Уїльямса Люерса, Клінтон «перестав слухати, усвідомивши, що потрапив в засідку».

Але згодом, коли вони залишилися наодинці, Маркес повідомив Клінтону, що Кастро погодився вести переговори тільки про міграцію. Білл попросив Маркеса передати Фіделю, що реакція США буде зовсім не такою, як реакція Картера на масову втечу кубинців у 1980 році. Так Маркес і вилетів на Кубу.

Однак вирішальну роль він зіграв в іншому епізоді. З 1992 по 1997 в Кубі, зокрема, серед туристів, траплялося чимало терактів. І в 1998 році Маркес привіз до Вашингтона документ, у якому Фідель Кастро викривав передбачуваний план терористів по знищенню літака, запропонувавши співпрацю.

Через два дні Маркеса запросили в Білий дім. Радники американського президента прочитали документ, після чого Маркес запитав: «Чи може ФБР вступити в контакт зі своїми кубинськими колегами, щоб разом боротися з тероризмом?». Річард Кларк, під керівництвом якого і проходила контртерористична діяльність, визнав це «хорошою ідеєю».

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/07Oct2014/elpais/mar.html

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.