5 секретів укладки ламінату Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2014 16:17 · Розділ: Цікаві факти

Оскільки ламінат сьогодні - одне з найпопулярніших підлогових покриттів, багатьох цікавить питання самостійної укладки ламінату. Справді, саме по собі покриття не коштує надто дорого, та якщо порахувати все це в сукупності з оплатою праці майстрів, може вийти кругленька сума, яка в наш час не кожному по кишені. Тож і знаходиться все більше охочих максимально зекономити на ремонті.

В принципі, укладка ламінату – справа не надто складна, і осилити її зможе кожен чоловік, у якого руки виросли з правильного місця. Головне – озброїтися необхідними знаннями, щоб не наробити цілої купи помилок.

На що слід звернути увагу в першу чергу? На деякі нюанси, про які піде мова нижче.

1. Найперше, що слід зробити, щоб укладка ламината своими руками вам вдалася на всі сто, це дати матеріалу трохи часу на адаптацію. Як би ви не поспішали зробити ремонт в квартирі чи офісі, ламінат – це такий матеріал, який потребує часу. Хоча б на два дні залиште його в тому приміщенні, в якому він експлуатуватиметься. При цьому розпаковувати ламінат не слід: прямо в упаковках нехай він побуде при тій температурі та вологості, при якій йому згодом доведеться служити.

Фото з сайту goodlinez.ru
Фото з сайту goodlinez.ru

2. Наступний момент - підготовка робочої поверхні. На перший погляд може видатися, що підлога, на яку ви зібралися настелити ламінат, ідеально рівна і ніякої додаткової підготовки не потребує. Не довіряйте своїм очам – візьміть в руки ватерпас і перевірте, так це чи не так. Максимально допустимий рівень викривлень – два міліметри на два метри площі підлоги. Якщо підлогу не вирівняти, ламінат прогинатиметься, скрипітиме, а з часом може навіть потріскати.

3. Ламінат – матеріал, який як вогню боїться вологи. Тому у випадку, коли ви стелите його на бетон чи іншу неорганічну поверхню, доцільно використовувати спеціальну підкладку. Вона буває різних видів, ви вибираєте ту, яка підходить вам найбільше як по ціні, так і за експлуатаційними можливостями. Ця підкладка не лише захистить від надмірної вологи, але виконуватиме роль прекрасного звуко- і теплоізолятора.

4. Виберіть правильну технологію укладки. Досвідчені фахівці радять укладати ламінат в шаховому порядку – так навантаження на підлогу розподілятиметься рівномірно.

5. Між стіною і ламінатом слід залишити щілину на сантиметр-півтора – ця щілина потім прикриється плінтусом, а між ламінатними панелями не утвориться щілин. Для цього між стіною і першим рядом ламінату слід вбити спеціальні клини.


Інші новини розділу