Шведські діти вчать англійську за допомогою World of Warcraft Автор: lesya · Опубліковано: 24.10.2014 12:41 · Розділ: Освіта

Те, що комп’ютерні ігри не лише шкодять, але несуть в собі чималу користь, відомо давно – головне, щоб всього було в міру. А недавно одна шведська дослідниця внесла і свою лепту в справу захисту віртуальних ігрових світів.

Співробітниця Університету Карлстада на ім’я Піа Сандквіст у співпраці з Лісс Керстін Сільвен, що працює в Університеті Гетерборга, провели дослідження, результати якого виявилися доволі цікавими.

З отриманих ними даних випливає, що якщо ви хочете, щоб ваша дитина добре знала англійську, навчіть її грати… у World Of Warcraft.

Технологій та методик вивчення іноземних мов на сьогоднішній ден існує безліч. Ви можете як найняти репетитора, так і вчити английский язык онлайн бесплатно, та все ж якщо мова йде про дітей, а особливо, про хлопчиків, варто запропонувати їм пограти в якусь популярну ММОРПГ.

Так, шведські дослідниці виявили, що саме завдяки іграм типу «Call of Duty», «League of Legends» та «World Of Warcraft» десятирічні шведські хлопчики майже дванадцять годин на тиждень розмовляють англійською - і це поза шкільною програмою.

Близько половини цього часу діти грають в онлайн-ігри, що сприяє вивченню як розмовної, так і писемної англійської мови.

Згідно зі статистикою, найбільше користувачі WoW схильні грати на англомовних серверах – і це попри те, що гра адаптована і для німецьких, і для французьких і навіть для російських користувачів. Однак пріоритетним все ж залишається англомовний варіант - в цю гру грають користувачі з усього світу, і саме англійська мова стала для них універсально. А оскільки в іграх зі складними правилами гравцям потрібно розуміти ігрову мову - інакше вони не зможуть нічого в ній досягти, – юним геймерам і доводиться вивчати іноземну.

Більше того, автори дослідження твердять, що ігри корисні ще й тим, що дозволяють малечі вивчити цілу купу специфічних слів, яких у шкільних підручниках не зустрінеш - «rend», «melt», «roar», «flesh».

Крім того, ці слова вивчаються у контексті, що, по-перше, полегшує сам процес вивчення, по-друге, відкриває розуміння слова у різних значеннях. Та й людина з більшою ймовірністю запам'ятає значення слова, якщо воно оточене живої мовою, а не шаблонними фразами, як у підручнику.

Для прикладу, слово «blast» є складним і незрозумілим для тих, хто вивчає іноземну. Але якщо ви є початківцем-магом вогню в WoW, то неодмінно знаєте, що повинні кинути «Inferno Blast», коли заклинання завдасть максимальної шкоди.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.