Київські студенти організували марш "порожніх каструль" Автор: lesya · Опубліковано: 24.10.2014 11:55 · Розділ: Освіта

Студенти в Києві пікетували установу, де засідає Кабмін
Студенти в Києві пікетували установу, де засідає Кабмін

Напевне, ніхто не посперечається з тим фактом, що студентам живеться нелегко, а особливо, українським: навчальна програма, досить вимоглива, невпевненість у завтрашньому дні та в можливості після отримання диплому знайти роботу, до цього ще додається нестабільна ситуація в країні та події, в яких студентство, як представники майбутньої інтелігенції, просто зобов’язане брати участь… До цього додається ще фінансова неспроможність забезпечити себе.

Так, стипендії студентам на прожиття не вистачає, та й роботодавці не надто охоче беруть на роботу тих, хто може працювати за особливим графіком, з пропусками та відлучками на перездачі, екзамени і контрольні.

Тож не дивно, що київські студенти вирішили організувати «Марш порожніх каструль», вимагаючи в уряду збільшити стипендійні виплати.

Якраз коли Кабмін розпочав засідання - традиційно, в будівлі уряду, - київські студенти й розпочали свій пікет, виступаючи з вимогою підняти стипендію. Сталося це два дні тому, двадцять другого жовтня.

Активістів назбиралося не надто багато, та все ж біля сотні найбільш обурених під будівлю уряду прийшло. Вони озброїлися ложками і порожніми каструлями, намагаючись у такий спосіб привернути увагу чиновників. За словами присутніх, стукаючи ложками по каструлях, вони хотіли достукатися до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, щоб той врешті-решт підвищив студентські стипендії, які сьогодні навіть не дорівнюють прожитковому мінімуму.

Попри те, що долар виріс, говорять обурені студенти, стипендії залишилися на тому ж рівні. В якості наочного прикладу вони принесли з собою пакет з продуктами, в якому було їжі рівно на вісімсот п’ятдесят гривень – якраз стільки сьогодні отримують київські студенти.

«Ось ми купили пакет з їжею на 850 гривень - це місячна стипендія. Всю стипендію ми витрачаємо на їжу. А що нам одягати?" - обурюється студентка київського коледжу фінансів та права Євгенія Пінчук.

Активісти зізналися, що розуміють, яка в країні складна ситуація, однак і про них потрібно подумати, адже студентам просто ні на що існувати.

Пікетувальники говорять, що якщо уряд не підвищить стипендій, багатьом студентам доведеться покинути стіни вищого навчального закладу й зайнятися пошуком роботи.

Втім, є й інший варіант: вступити до лав іноземного вузу, де стипендія вища :-)

каталог вузов
каталог вузов

Близько години студенти намагалися привернути увагу урядовців, але безрезультатно. Тоді вони вирішили передати пакет зі "студентського раціону" главі уряду Арсенію Яценюку, однак охорона кабміну не пропустила активістів усередину, відмовившись передавати передачу главі уряду.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.