«Смуглянка» - «В бій ідуть одні старики» Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.10.2014 21:22 · Розділ: Цікаві факти

Є пісні, котрі стають вічними.До таких належить і пісня про смуглянку. Вона була створена ще в 1940-ковому році композитором Анатолієм Новіковим. Пісня пролежала на "полці" майже десятки років. Доля «Смуглянки» не була аж настільки вільною. Чомусь вона здавалася комісії занадто ліричною, а тому ніколи не виходила в радіоефір. Не зважаючи на численні виконання, корі включали її в свій репертуар багато ансамблів пісні і танців, пісня так і не набула своєї популярності. В радіоефірі вона так і не з’явилася. Зато тепер музыкальным новинкам сезона нема обмежень.

Тільки на тридцятиріччя Великої Вітчизняної війни, в 1975 році, після виходу фільму «В бій ідуть одні старики», «Смуглянка» стала неймовірно поширеною. Забулася біль утрат, пішли в небуття спогади про буремні роки, а Леонід Биков згадав про «Смуглянку», яку почув якось від двох військових, які їхали відвідати могили своїзх друзів в Молдову. Мелодія настільки сподобалася йому, що він вирішив використати її в своєму фільмі.

Після того, як пісня з’явилася в кінострічці, її почала співати вся країна. І це незважаючи на ті численні заборони, які вона зазнавала. Чомусь чсисленні комісії її забраковували. Якщо на те пішло, то мова в пісні йде про кохання молдававанки і партизана, а відбувається усе в часи громадянської війни.

Ідея фільму виникла не випадково. Багато друзів Леоніда Бикова з його рідного містечка пішли воювати літунами і, на жаль, загинули у боях. Леонід Биков хотів увіковічнити пам’ять про них, а в основу фільму поклав маловідому на той час пісню. Як зізнавався сам режисер і головний виконавець ролі, іншого варіанту просто не було. Йому настільки пісня запала в душу, що навіть помираючи, він заповів заспівати її на своїй могилі. Актори виконали його прохання і в 1979 році вони, як він того і хотів, заспівали його улюблену «Смуглянку». Як би не він, про цю пісню, напевно, не знав би ніхто.

Цей фільм тепер живе своїм життям, незважаючи на роки, котрі минули після його створення. «В бій ідуть одні старики», як кажуть, став класикою жанру, і ця військова мелодрама, основним лейтмотивом якої стала «Смуглянка», вийшла улюбленою кінострічкою багатьох мільйонів. Ще й досі, на кожен День Перемоги, фільм виходить в ефір, а стрічка користується популярністю серед молодого покоління і старшого.

Як може згадати глядач, пісня виникає в кадрі між іншим. Її просто наспівав один з героїв фільму. Фактично, Леонід Биков відтворив історичний факт, який трапився йому при оказії. Але він дуже гарно вписався в фабулу фільму, ставши дуже популярною піснею. Напевно, жодна з пісень ще не мала такого успіху, як «Смуглянка»…


Інші новини розділу