Створено теоретичну модель «прихованого порталу» Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.08.2009 14:48 · Розділ: Нові технології

Група вчених з Науково-технологічного університету в Гонконзі та Університету Фудань (Китай) знайшла порівняно простий спосіб зробити порожню ділянку простору непроникною для електромагнітного випромінювання.

Запропонований авторами варіант «прихованого порталу» побудований на базі метаматеріалів (яким властива від’ємна діелектрична та магнітна проникність). Його структура представлена в нижній частині розміщеного нижче малюнка: синім показано матеріал з негативним значенням діелектричної проникності та магнітною проникністю, що дорівнює 1 (ідеальний провідник), а червоним виділено ділянку з негативними значеннями обох параметрів. Жовтим позначена та частина простору, яка безпосередньо бере участь у створенні ілюзії.

Дієвість такої структури ілюструють наведені результати моделювання розповсюдження поперечної електричної хвилі: як можна помітити, «портал» перешкоджає випромінюванню подолати віртуальну стіну, в той час як інший фізичний об'єкт спокійно пройшов би крізь отвір, що знаходиться праворуч від центру.

Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Для реалізації «порталу» на практиці автори пропонують використовувати впорядкований масив стержнів діаметром 7 мм, виготовлених з феритового матеріалу - залізоітрієвого гранату. Діелектрична та магнітна проникності цієї речовини можуть змінюватися під дією магнітного поля, що дає можливість управляти його властивостями, - «вмикати» і «вимикати» ілюзію.

Один з учасників дослідження, Гуаньян Чень (Huanyang Chen), розповідає, що при певних умовах, за допомогою цієї розробки можна буде створити візуальну ілюзію дзеркала і, навіть, повністю блокувати оптичне випромінювання.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.