Вчені створили акумулятор, що за 2 хвилини заряджатиметься на 70% Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2014 18:19 · Розділ: Нові технології

Чи знайома вам ситуація, коли ви, виходячи з дому, помічаєте, що ваш телефон ось-ось розрядиться? Скоро ця проблема перестане бути проблемою: сінгапурські дослідники навчилися заряджати акумулятори всього за дві хвилини.

Група вчених з Технологічного університету в Сінгапурі розробили нову концепцію анода для літієво-іонних батарей, випробувала її на практиці, довівши ефективність. В ході випробувань виявилося, що акумулятор заряджатиметься на сімдесят відсотків всього за дві хвилини.

Та й прослужить цей акумулятор дуже і дуже довго - близько десяти тисяч циклів заряду-розряду. Розробники технології очікують, що їхній винахід використовуватиметься як при виробництві портативної електроніки, так і для виробництва електромобілів.

Літієво-іонні батареї здобули популярність завдяки тому, що можуть при відносно невеликих розмірах зберігати велику кількість енергії. Однак для того, щоб їх підзарядити, знадобиться досить багато часу. Дослідники переконані, що пояснити таке явище можна обмеженими властивостями анода, який до сьогодні виготовлявся з графіту.

Однак вчені під керівництвом Сяодуна Ченем (Chen Xiaodong) вирішили замінити цей анод іншим – графіт вони замінили гелем, що містить довгі нанотрубки з діоксиду титану. Цей матеріал є сьогодні досить недорогий, поширений та ефективний.

Нанотрубки були виготовлені в доволі простий з точки зору науковців спосіб – вони змішали діоксид титану з гідроксидом натрію, піддавши їх дії певних температур. Ці наноструктури вийшли доволі довгими – спеціально, щоб з них можна було виготовити анод для батарей.

Крім того, що використання трубок скоротить шлях, який повинні долати іони літію для передачі заряду, вони ще й розширюють площу поверхні, що в результаті суттєво прискорює хімічні реакції.

Ще нова технологія дозволить суттєво подовжити термін експлуатації батарей, оскільки анод, виготовлений з титану, не стискається при електричних розрядах, а отже, може служити набагато довше, ніж графітовий анод.

Щоправда, вчені очікували, що для зарядки батареї знадобиться одна година, однак акумулятор зарядився на сімдесят відсотків свого об’єму всього за дві хвилини при струмі у 8,5 А.

Провівши низку підрахунків, вчені твердять, що одного такого акумулятора вистачить щонайменше на двадцять років.

Сингапурські спеціалісти впевнені, що їм вдасться запустити технологію в масове виробництво вже в найближчі два роки.

Щоправда, у випадку з зарядкою батарей для електромобілів у дослідників виникли певні проблеми – щоб зарядити таку батарею за дві хвилини, знадобиться товстий і довгий кабель, що генерує багато тепла, а це створюватиме додаткове навантаження на електричну мережу.

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2065851

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.