Вчені пояснили, чому фламінго стоять на одній нозі Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.08.2009 11:35 · Розділ: Природа

Психологи з Університету Святого Джозефа (США) пояснили, чому рожеві фламінго люблять стояти на одній нозі. Ця загадка довго мучила вчених. Деякі вважали, що така поза дозволяє птахам швидше злітати, рятуючись від хижаків, інші припускали, що таким чином фламінго борються з втомою кінцівок, ще інші були впевнені, що стійка на одній нозі допомагає балансувати під час вітру.

Метью Андерсон і Сара Уільямс спростували всі ці теорії. Щоб знайти пояснення дивної пташиної звички, вчені витратили кілька місяців на спостереження за карибськими фламінго (Phoenicopterus ruber) в зоопарку Філадельфії.

У ході дослідження Андерсон та Уільямс встановили, що фламінго однаково часто стоять як на правій, так і на лівій нозі, тобто певного уподобання у птахів немає. І піднімають вони ногу тільки для того, щоб регулювати температуру тіла.

Стоячи у воді на одній нозі, вони зберігають тепло: якщо опустити у воду обидві ноги, можна швидко замерзнути. І коли одна кінцівка замерзає, фламінго стає на іншу, а першу піднімає, щоб зігріти власним тілом.

На одній нозі люблять стояти також і чаплі, лелеки, качки та інші види птахів. Але, оскільки, вони проводять у воді набагато менше часу, порівняно з фламінго, версія про терморегуляцію залишається тільки теорією.

Джерело livestream.ru


Інші новини розділу