Інтернет повертається до своїх першочергових функцій Автор: kseniya_www · Опубліковано: 19.10.2014 20:47 · Розділ: Цікаві факти

Те, що Інтернет є улюбленим заняттям для вбивання часу, особливо серед молоді, встановлено вже давно.


Всесвітня павутина вже давно пропонує цікаві ігри як для найменших, так і для дорослих. Соціальні мережі теж не відстають, і спілкування в них є своєрідним хобі для багатьох користувачів. Найскладніша ситуація в середовищі школярів. Вони ще не здатні самостійно контролювати свій час, а це часто позначається на їхній успішності, зокрема, підготовці домашніх завдань до наступного навчального дня. Тим паче, що часто в цьому винна і сама школа, вчителі, які не спромоглися донести до учнів новий матеріал. А шкільна програма змінюються щороку і не завжди батьки можуть допомогти.

Це суттєво збільшить кількість вільного часу. І не слід переживати, запевняють соціологи, що його надлишок призведе до інтернет-залежності. Захоплення Всесвітньою павутиною стабілізувалося, - констатують вони.

Дослідники із Всеросійського центру вивчення суспільної думки ( в російській абревіатурі – ВЦИОМ) щорічно моніторять кількість інтернет-користувачів в Росії. В цьому році вони зафіксували, що цей показник більше не росте. Якщо 2010 року прихильників мережі було 47% росіян, 2011 – 53%, 2012 – 61%, 2013 – 66%. Цього року показник також суттєво не зміниться.. Соціологи вважають, що це наслідок того, що росіяни стали більше проводити часу в реальному світі.

Проте, найактивнішими користувачами залишаються і далі представники вікової категорії від 18 до 24 років. Але від інтернет-залежності потерпає п’ята частина «інтернет»-росіян, а серед активних – майже половина вже усвідомлює, що занадто багато часу приділяють блуканням всесвітньою павутиною, а трохи більше третини – надають забагато спілкуються в соціальних мережах.

Це ще не сенсація, але вже тенденція, яка свідчить, що Інтернет починає втрачати свою розважальну привабливість. Як свідчить практика і соціологічні закони, подібна стабілізація може бути першою ознакою того, що з часом Інтернет-користувачів може поменшати, або зміниться кількісна їх структура. Все більше молоді воліє спілкуватися наживо, аніж протирати штани за екранами комп’ютерів, ноутбуків і планшетів.

Значення Інтернету від того не впаде, але замість ігрової приставки він стане джерелом новин, довідкової інформації, тобто використовуватиметься з більш практичною метою. Зрештою, він стане тим, для чого і створювався в першу чергу: зручним і ефективним засобом комунікації та її створення і зберігання, використовуватиметься для навчання.


Інші новини розділу