Католицька церква змінює ставлення до геїв Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2014 16:24 · Розділ: Релігія

До представників сексуальних меншин церква традиційно ставиться вороже. І дивного в цьому нічого немає, адже християнська релігія давно вважала мужеложство чи не найбільшим гріхом.

Та, очевидно, скоро ситуація може змінитися, особливо під тиском сучасних суспільних тенденцій, які вже сьогодні в багатьох країнах світу прирівняли геїв у правах до звичайних людей.

Недавно, для прикладу, сам Папа Римський закликав своїх колег-церковників дещо переглянути свої надто суворі позиції. Так, понтифік висловив чимало цікавих і революційних думок з питань сексуальності, і його позицію з розумінням зустріло більшість єпископів синоду.

Священнослужителі, які беруть участь в підготовці огляду католицького вчення, що витлумачує питання сім'ї та шлюбу, закликали церкву зайняти більш примирливу позицію у відношенні до гомосексуалізму.

Так, вони переконані, що гомосексуалісти можуть запропонувати християнам важливі «дари та якості», і ми, прості люди, і навіть духовенство, не маємо права їх засуджувати.

Втім, священнослужителі зовсім не перейшли на бік захисників одностатевих шлюбів, і вони й надалі підтримають негативне ставлення до такого явища, як гомосексуалізм. Але представники організацій ЛГБТ-спільнот вважають, що це величезний прорив у відношенні церкви до геїв.

Натомість консервативні християнські організації назвали підготовлений єпископами звіт «зрадою».

Нагадаємо, що синод, в рамах якого і було підготовлено звіт, розпочав свою роботу п’ятого жовтня цього року. Його учасниками стали більше двох сотень єпископів, і вони були скликані папою Франциском для обговорення таких важливих і пікантних питань, як аборти, гомосексуалізм та розлучення.

У звіті, опублікованому минулого понеділка, підкреслюється, що гомосексуалісти володіють тими дарами і якостями, які вони можуть запропонувати християнській громаді. То чому б нам не змінити ставлення до таких людей у наших громадах.

Що ж стосується Папи, то він, який характеризується більш ліберальними поглядами на недвозначні суспільні питання, зауважив, що воліє акцентувати увагу на позитивних аспектах сексуальності. Власне, така його позиція припала до душі багатьом єпископам, що беруть участь у синоді.

Так, відвідавши фестиваль молодих католиків, що проходив у Ріо-де-Жанейро, Папа Римський зазначив: «Якщо людина шукає Бога і має добру волю, хто я такий, щоб її судити?»…


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.